Від засновниці осередку до голови організації — шлях та досвід Ольги Антонової

Share

У 2017 вона стала членкинею ФРІ Київ. А вже через кілька місяців заснувала осередок у Білій Церкві, де 2 роки була головою, потім і ревізором. Паралельно, вже через 3 місяці після заснування, —заступницею Голови ФРІ протягом трьох років. А тоді вирішила й сама спробувати очолити ФРІ. Сьогодні ми поговоримо з Ольгою Антоновою, 11-ю Головою ФРІ, яку лише місяць тому обрали на 18-ій Звітно-виборчій Конференції ФРІ.

Робота та головування у ФРІ 

Оля Антонова працює координаторкою МЦГО, який створювався разом з ФРІ та партнерами. Розповідає, що робота в організації виховала її менеджеркою, тому змогла застосувати це і тут.

МЦГО та ФРІ — дві різні сфери однієї роботи, оскільки центр є домівкою для київських ФРІшників та тих, хто приїжджає в місто. Всі знають, що тут можна захоститись та взяти ресурс: навіть якщо це не ФРІшний інвентар, можна позичити ресурси інших ГО. Центр є частиною інфраструктури ФРІ. Як співзасновники, члени та членкині ФРІ зобов’язані піклуватись про центр, розвивати його тією ж мірою, як і користуватись. 

Також дівчина працює комунікаційницею в Асоціації молодіжних центрів, які допомагають їй просувати МЦГО, завдяки діяльності в інших МЦ: це про співпрацю, роботу, постійні контакти, розуміння того, як працює центр і в якому напрямку необхідно рухатися, — тому ці роботи дуже гарно поєднані. Тим паче АМЦ працює по всій Україні, тому новій Голові організації буде легко допомагати ФРІшникам з різних осередків.

DSC_1390

Наставницо та близькі друзі у ФРІ

“Прикладом для мене завжди були Руслана Коренчук та Олександра Білязе (ексголови ФРІ), а друзями для мене стала більшість ФРІшників.”, — розповідає Оля Антонова.

Своєю емоційною наставницею дівчина вважає Валерію Головачову (ексголова ФРІ Харків, ексчленкиня Ради Старійшин). Довгий час Оля брала з неї приклад і зрозуміла, що вони бачать світ однаково. Тому дуже любить разом працювати. Валерія була менторкою проєктів та опорою Олі. Також наставником став Віталій Селик, який більше є мрійником, в той час, як сама дівчина — реалізаторкою, тому завжди захоплена та натхнена роботою з ним.

Історії та досвід, що змінюють

Як працює ФРІ, про її внутрішню діяльність, реалізацію всеукраїнських проєктів, — Оля навчилась завдяки двом її таборам (“Зелено” та “Sex Education Camp”) та посаді заступниці Голови ФРІ.

“Табори дуже вплинули на мене, адже це були всеукраїнські ініціативи з великими командами та зоною відповідальності, не мали жодної франшизи та попередньої історії, були новоствореними”.

IMG_3706

“Коли я була ФРІшницею тільки 2-3 місяці, то долучилася до організації табору “Лідер-2017”, де мала нагоду тісно працювати зі старшими ФРІшниками такими як: Михайло Камєнєв, Юлія Дуб, Руслана Коренчук, Марина Тужанська, Богдан Чумак тощо. Та мала нагоду налагодити з ними дружні відносини. Завдяки цьому я одразу була близькою з керівництвом і бачила, як людям з різним світоглядом та баченням ситуацій та прийняттям рішень вдається співпрацювати. Мені, як членкині, яка тоді лише набирала оберти, це дало можливість адаптуватися в організації без зайвих очікувань та з об’єктивним баченням ситуації.” — продовжує Оля Антонова.

В який момент ти вирішила, що хочеш стати головою Всеукраїнської організації? 

— Я завжди мала сумніви чи маю достатньо компетенцій для того, щоб стати Головою. А тоді зрозуміла: 

у ФРІ ти можеш спробувати себе на різних посадах незалежно від твого досвіду, тому що це – про відповідальність та навчання на самій посаді. 

Тобто ти можеш не мати всієї інформації, але бути відкритим для пізнання нового. Я розуміла, що хочу спробувати себе, але не мала чіткого уявлення чи зроблю все правильно. Думка про головування була вже під час другої каденції заступниці Голови ФРІ. Під кінець каденції Степана Золотаря (10-й Голова ФРІ), коли всі цікавилися тим, хто піде в керівництво, я вже це усвідомлювала.

_DSC0642

Звичайний день голови ФРІ

— Навіть коли ти не Голова, а в національному керівництві, як би ми не хотіли розмежовувати та делегувати нашу роботу, писати, що не працюємо після 23, коли є натхнення і можливість, або навпаки якісь проблеми в діяльності, — ти весь з головою занурюєшся в чати 24/7.

Як тільки в тебе є вільна година, ти половину роботи виконуєш спочатку в чатах (координація з командою, додаткові процеси), тоді в документах. Інколи на тобі лежить не виконання певної задачі ручками, а моніторинг того, чи всі ланки твоєї команди працюють. Наприклад, під час сезону з’їздів потрібно контролювати: чи всі команди йдуть по своєму плану, кому потрібна підтримка тощо. У Голови є певна сезонність роботи: з’їзди, навчання, всеукраїнські франшизи, а також обов’язкові невидимі таски для подання певних документів в юстицію, робота з партнерами тощо.

Постійно є план роботи, хоча не завжди чіткий. Зараз ми з нац. керівництвом робимо його видимим.

То ж мій звичайний день як Голови ФРІ: 

 • спробувати виспатись, 
 • звіритись зі своїм планером на день, 
 • сходити  на роботу, 
 • побачитися з сім’єю, 
 • спробувати вчасно поїсти за день, 
 • протягом для пройтись по всім поштам та месенджерам служб та команд, які працюють нині, перевірити чи все на місці, 
 • виконати певну кількість завдань, які лежать саме на моїй відповідальності,
 • якщо цих завдань немає — прокомунікувати з локальними командами, 

якщо все йде за планом, тоді на цьому можна завершити. І так майже кожного дня по колу (Посміхається)

photo_2020-10-03_19-58-51

Також нова Голова ФРІ розповіла нам про перші три виклики з якими буде працювати:

 1. зростання інформаційної культури (внутрішня комунікація). Це про відсутність певної роботи з передачею інформації наступникам, на локальному рівні, недоінформування людей про роботу служб та команд.
 1. менторство команд (зокрема робота тьюторів та HR-культура). У більшості осередків це розвинено на мінімальному рівні. Хоча відповідальність на HR-службі національного рівня, зараз, через її відсутність, це виконується та контролюється іншими службами. Нині ми це поновлюємо.
 1. стратегічне планування та стандартизація процесів. Хоча всі процеси і так плануються, дещо відбуваються неконтрольовано та хаотично. Відповідно, завданням команди  є покращення процесів.
DSC_1910

Якою бачиш ФРІ через рік?

— Я б хотіла, щоб у нас було 16 сталих осередків (орієнтовно). Зараз їх 13, але думаю, за цей рік ми також відкриємо декілька нових в областях. Хоча це не є основною метою. 

Чинні осередки матимуть усю базу для того аби “міцно стояти на ногах”, знають про завдання на наступний рік роботи, сформовану команду членства, які працюють над нинішньою роботою, та кандидати, які вчаться та розвивають осередок. В кінці каденції — лише 10% осередків потребують допомоги в розвитку, а всі інші —сталі, розвинені так показують гарний результат. Всі осередки представленні на національному рівні в Сенаті та за залучені до його діяльності.

Сподіваюся, що восени та навесні будуть проведені заплановані навчання, а влітку відбудеться таборовий сезон (враховуючи безпеку як для учасників, так і для організаторів). В  нас буде створена програма тьюторингу, яку пройдуть всі новообрані члени локальних керівництв, та навчання для менторів. 

Рада Старійшин матиме певну кількість успішних кейсів підтримки осередків, які потребують допомоги та стратегічного планування.  Буде актуалізована база партнерств та кілька успішно реалізованих проєктів в кооперації з партнерськими ГО.  Та купа того, що я може навіть і не можу уявити;)

Хоча в сучасних умовах планування максимально нестабільне, оскільки через декілька місяців все може змінитися і знову запровадять оновлені карантинні обмеження, але наше завдання — докладати максимальну кількість зусиль для реалізації та адаптації наших планів, задля досягнення місії та візії ФРІ.