Харківська ФРІ

Дата заснування: 11.02.2004

«Днем народження» Харківського осередку ФРІ вважається 11 лютого 2004 року, коли Дмитро Дробот привіз ідею створення такої молодіжної організації від свого ужгородського друга Олександра Солонтая. Таким чином, цей осередок став третім в Україні після Ужогородського та Дніпропетровського. Також «батьком» осередку вважається В’ячеслав Гусєв, який через кілька місяців перейняв головування осередку. Протягом років існування змінювалися покоління та напрями діяльності, але діяльність  осередку жодного разу не переривалася. Серед вихідців Харківської ФРІ особи, що зробили значний внесок не тільки в розвиток організації, а й в побудову громадянського суспільства: Марина Цапок, Дар’я Каленюк, Євген Демченко та інші. На даному етапі розвитку осередок нараховує більше 100 членів, розвиває культурний, освітній, благодійний та правозахисний напрямок діяльності. ФРІ-Харків – це дружня, відкрита, амбітна та цілеспрямована молодь.

Визначні проекти:

Благодійний аукціон

Благодійний аукціон до Дня Святого Миколая – це всеукраїнська акція, що сім років проводилася Харківським осередком ВМГО «ФРІ». Проект спрямований на збір коштів, за допомогою яких надалі здійснюється матеріально-технічне забезпечення дитячих будинків Харкова, що є найменш фінансово підтримуваними.

У 2016 році Харківська ФРІ зібрала понад 46 тисяч гривень. Зібрані кошти витрачаються на закупівлю книжок, спортивного інвентарю, розвиваючих іграшок та канцтоварів, санітарно-гігієнічної продукції, побутової хімії та техніки, ремонтних матеріалів тощо. Процесс завжди супроводжується публічною звітністю: викладенням чеків, накладних та фотозвітом купленої продукції.

Клуб українського кіно

Харківські фрішники прагнуть познайомити українців з вітчизняним кінематографом, а тому вже майже рік проводять український кіноклуб. За весь час глядачами стали більше 1000 осіб. Стрічки організатори обирають, як сучасних режисерів, так і класиків українського кінеметографа. Так проект стартував з показу кіноповісті «Україна в Огні», а трохи згодом харків’яни дивилися «Землю» Довженка, «Тіні Забутих Предків» Сергія Параджанова. З сучасного – «Незламна», «Поводир» та інші. Також організатори проводили покази українських короткометражок просто неба в саду ім. Шевченка, робили підбірку старих та нових вітчизняних мультфільмів, і влаштовували прем’єру фільму «Сильніше, ніж зброя», виробництва Вавілон’13 у Харкові.

Для організаторів клубу, Кіно – це не тільки розвага. Це можливість дізнатися історію та традиції свого народу, підійняти болючі питання суспільства та започаткувати культурний діалог серед різних верств населення.

Клуб проходить у форматі безкоштовного показу українського фільму, чаювання та цікавої дискусії. Вхід вільний.

Ніч поезії
Постійний проект від Харківської ФРІ, що вже збирає понад сотню людей. За два роки з квітня 2016 ми організували дев’ять Ночей.
Проект народивсь з натхнення від інших літературних івентів ФРІ-Харків та бажання дати для творчості достатньо часу. Ідею Валерії Головачової гаряче підтримала Таті Сонце і жодна Ніч Поезії не проходить без цих людей.
Ніч Поезії – це вірші, проза та музика на всю ніч. Є блоки для авторського та улюбленого, і, звісно, є місце поетичному змаганню. Щоразу відкриваються нові таланти і щоразу акценти розставляються по-різному, відповідно до аудиторії та її творчого потягу.

Екомарафон
Марафон-челедж, що об’єднав 200 активних людей і допоміг перейти до відповідального використання ресурсів, зрозуміти та застосувати на практиці філософію Zero waste та зробити внесок у збереження екології. У ньому взяли участь люди з десятка різних міст і на 21 день змінили своє життя.
Проект відбувався 10-31 травня 2018 у вигляді челенджу з практичними покроковими завданнями та з неформальними тренінгами на екологічні теми.

Соціальні концерти та вечірки
У 2016 та 2017 роках ми проводили благодійні вечірки “Sweater party”, за допомогою яких залучали молодь до благодійності: збирали кошти та іграшки дитбудинкам та інтернатам.
Ми віримо, що розважальні заходи можуть зачепати важливі та складні теми і тому 1 грудня 2018 провели концерт «The Show Must Go On», аби привернути увагу до теми ВІЛ/СНІДу мовою музики. Крім акустичного концерту відвідувачі прослухали лекцію про профілактику ВІЛ-інфекції та мали змогу пройти ексрес-тест.

ФРІ-табори «Be Free» та «FRI Open Camp»
«Be Free» – це один з «найстарших» ФРІ-таборів, який у 2017 відсвяткував свій ювілей – 10 років! Це освітньо-мотиваційний наметовий табір, спрямований на неформальну освіту, звільнення від стереотипів, заохочення до усестороннього розвитку та громадського суспільства. Щороку табір збирає від 40 до 70 учасників з усієї країни і доводить: освіта може бути цікавою!
З 2015 року доєднався табір «FRI Open Camp», основною метою якого є подолання бар’єрів у спілкуванні та навчання проектному менеджменту.

Ти можеш приєднатись до нас у соціальних мережах:

Голова осередку – Олег Гребенюк, +380 99 057 7739,  kharkiv@fri.com.ua

Голова Правління – Марина Забайрацька, +380 66 955 5439