Харківська ФРІ

Дата заснування: 11.02.2004

«Днем народження» Харківського осередку ФРІ вважається 11 лютого 2004 року, коли Дмитро Дробот привіз ідею створення такої молодіжної організації від свого ужгородського друга Олександра Солонтая. Таким чином, цей осередок став третім в Україні після Ужогородського та Дніпропетровського. За цей час нам вдалося створити нову історію. Вона, безумовно, унікальна, динамічна, сповнена різноманітних цікавих подій та проєктів, проте головне у цій, нашій історії, — це крутезні люди. Активна молодь міста, вони ж “харківські ФРІшники”, протягом майже двох десятиліть своїми діями не лише суттєво впливають на розвиток осередку та організації, а й беруть безпосередню участь у розбудові країни.

Що по проєктах?

#ЕкоМарафон. 21-денний челендж, на якому усі охочі мали змогу ознайомитись з основами «розумного споживання» та філософією «Zero Waste». Покрокові завдання супроводжувалися тематичними лекціями та неформальними зустрічами. Учасники отримували поради щодо сортування сміття, «розумного споживання» екологічної продукції та рекомендації для зменшення шкідливого впливу на довкілля.

FRIStyle English camp. Шестиденний табір, учасники якого повністю поринули в англомовне середовище, поділилися досвідом і знаннями з іноземними волонтерами, дізналися багато цікавинок про інші країни — і нагадаємо, все це виключно англійською мовою.

СНІД, Queen та контрабас. Благодійний концерт до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, основною метою якого було підвищення обізнаності населення про ВІЛ та СНІД, а також шляхи передачі та засоби захисту.

Благодійний аукціон. Захід, у рамках якого проводився збір коштів для допомоги дітям, які знаходяться в інтернатних закладах. Усе для того, щоб влаштувати для них справжнє новорічне диво: з подарунками, веселощами та цікавими майстер-класами.

English speaking club.Щотижневий клуб розмовної англійської, на зустрічах якого відбувалися гарячі дискусії на різні теми. Учасники також разом дивилися та обговорювали фільми англійською і весело проводили час за іграми.

Ніч поезії. Візитна картка осередку – культурний захід, що проводяться у Харкові кожен рік, починаючи з 2016 року. Традиційно проєкт збирає десятки учасників, які усю ніч слухають і читають вірші, виконують музику і заряджаються  натхненням одне від одного.

¡НА ЧАСІ!. Прямі ефіри на гарячі суспільно-політичні теми, які сколихують населення України. З моменту запуску програми вже пройшло чотири випуски, під час яких обговорили місцеві вибори, важливість мирних зібрань та їхню механіку, санкції та свободу слова, ескалацію конфлікту на Донбасі та можливості повноцінної військової агресії з боку східних сусідів. Результатом другого ефіру також став випуск методичних рекомендацій “Зробити мирне зібрання!”, в якій викладені основні моменти організації акцій протесту.

ФРІ-табір «Be Free»  – це наметовий табір, основною тематикою якого є рефреймінг – вихід за рамки буденності, переосмислення світу та нестандартне мислення. Він відбувся в 2008 році. З того моменту табір став візитівкою осередку і його організовували 10 разів.

 «Євроавтобус» – міжнародний молодіжний проєкт до Дня Європи. Починався він у Польщі з Параду Шумана, і далі екіпаж європейців прямував маленькими містечками та селами України, поширюючи європейську культуру.

qirimli – серія етерів про життя кримських татар, їхню культуру, історію, репресії та сьогодення Криму.

 ФРІ-табір «OpenCamp»  – наметовий табір, що відбувся в 2015 році. Його метою була соціальна адаптація молоді, яка внаслідок російської агресії була вимушена виїхати з зони АТО та Криму. Після того табір відбувався тричі.

Акції протесту та мітинги

Охороні відміна. Акція сумісно з ГО «УСС», на якій харків’яни вийшли проти свавілля місцевої охорони й побиття студентів у парку Шевченка.

Напиши лист політв’язню. Кожен учасник чи перехожий міг взяти лист паперу та ручку і написати слова підтримки людям, що зараз обмежені в своїй свободі під час активних протестів у Білорусі. Потім ці листи через білоруську діаспору та омбудсменів передавали в місця утримання.

АкціЇ пам’яті Каті Гандзюк. 4 листопада — день смерті Каті Гандзюк. Катя загинула в результаті нападу на неї 31 липня 2018 року в Херсоні. Покарано лише 5 виконавців, яким не вдалось втекти у перший тиждень після скоєного злочину. Вони отримали мізерні строки. Замовники і організатори відомі, але досі на свободі. Вони дозволяють собі ігнорувати суди, пресу, громадськість. 

Акція проти свавілля й диктатури в Білорусі. Ми підтримуємо вільний народ Білорусі в його праві на свободу, демократію та чесні вибори і засуджуємо побиття та вбивство білоруських громадян. Досить поліцейського свавілля та диктатури в Білорусі.

Марш жіночої солідарності. 8 березня — щорічне нагадування того, що жінка — не просто прикраса колективу чи слабка прекрасна стать. Це про постійну боротьбу за свої особисті кордони та право бути почутими. Про бажання бути захищеними та не піддаватися насильству. Це про те, що жінки також роблять значний внесок у науку, культуру та освіту. Про те, що від статі не залежить рівень професіоналізму.

#СТЕРНЕНКУВОЛЮ Всеукраїнська акція через те, що проти громадського активіста Сергія Стерненка сфабрикували справу про викрадення ексдепутата з метою заволодіння його коштами у розмірі 300 грн. Ігноруючи докази його невинуватості та будь-які норми закону, його засудили до понад семи років позбавлення волі з конфіскацією майна.

#СтопШкарлет. Всеукраїнська акція проти призначення Сергія Шкарлета міністром освіти. Ми висловили своє рішуче «НІ» вбивству української освіти. Студенти з усієї України не допустять, щоб вектор розвитку освіти в Україні задавала людина, в наукових роботах якої є плагіат.

Ти можеш приєднатись до нас у соціальних мережах:

kharkiv@fri.com.ua