Черкаська ФРІ

Дата заснування: 17.10.2010

Опис:

Особливістю Черкаської ФРІ є те, що свого часу його кістяк склали члени Черкаського обласного літературного об’єднання ім. Василя Симоненка. Наразі ситуація не змінилася, тому у черкаської ФРІ так багато літературних проектів. Членами Черкаського осередку є більше півсотні осіб. Черкаське ФРІ реалізує місцеві і всеукраїнські проекти. Наша мета – зробити життя не лише міста, але і країни яскравішим.

Визначні проекти:

 Дискусійний клуб

Як постійний проект Черкаського осередку “ФРІ” функціонує з 2012 року. Дискусійний клуб діє на засадах відкритості, саморозвитку, толерантності та активності. Кожен із учасників має змогу приміряти роль оратора – за правилами клубу, кожен має хоч раз виступити.Мета клубу – розвиток інтелектуального та творчого потенціалу кожного силами самих же учасників. У програмі клубу – проведення диспутів, класичних дебатів, обговорення книг і фільмів, лекції на цікаві, корисні та актуальні теми для тих, кому часто доводиться виступати перед аудиторією.

Засідання клубу відбуваються кожного 2 і 4 четверга о 18.00. в приміщенні Черкаської ОО НСПУ за адресою: вул. Хрещатик, 219.

 Клуб української мови.

Говорити українською – це модно. Тому для тих, хто хоче бути модним створено Клуб української мови. Дізнатися про таємниці рідної мови, навчитися спілкуватися без суржику та підвищити мовний рівень знань можна кожного 2 і 4 неділі у приміщенні Черкаської обласної бібліотеки для юнацтва ім В. Симоненка.

Всеукраїнський конкурс відеопоезії “Чорна підкова“.

Спільний проект Черкаського осередку “ФРІ” і Черкаської ОО НСПУ. Метою конкурсу є популяризація творчості відомого письменника Василя Симоненка та жанру відеопоезії. Підбиття підсумків і нагородження відбувається на початку року. Вперше проведений до 80-річчя Василя Симоненка в 2015 році.

Подорожуємо з “ФРІ”

Проект, що включає пізнавальні подорожі багатогранною Черкаською областю. За час проекту учасники відвідали Буцький каньйон, Чигиринщину, Канівщину, м. Кам’янку та інші не менш цікаві місця області.

Літературний квазіслем

Це змагання поетів та прозаїків у виразному читанні власних творів. Проект проводиться з 2010 року. Кожен квазіслем є тематичним. За п’ять років успішно реалізовані такі теми: “ЛітСовок”, “Палата№6”, “Літературний призов”, “Комуналка”,”Гоп-компанія”.

Міст: Літературні Черкаси

Спільний проект Черкаського осередку “ФРІ” і Черкаської ОО НСПУ, що відбувається двічі на рік, а саме навесні і восени. Натхненням для створення послугував відомий проект “Твоя країна”. Різниця полягає в тому, що учасники “Мосту” – молоді літератори до 35 років (і це є обов’язковою умовою участі). Ми не знайомимо учасників з популярними туристичними місцями Черкас (наприклад, Будійський храм чи Свято-Михайлівський Собор). Ми показуємо літературні місця, які є, можливо, не цікавими для звичайної молоді, але є знаковими та пізнавальними для творців поезії та прози.

Всеукраїнська школа-табір “Калавурня”

Проводиться з 2013 року до Дня Конституції і є спільним проектом Черкаського осередку “ФРІ” і Черкаської ОО НСПУ. Традиційним місцем проведенням “Калавурні”стала територія табору “Дахнівська Січ” недалеко від міста Черкаси. Школа-табір передбачає літературні навчання, що проводять учасникам досвідчені письменники. Також своїм досвідом з учасниками можуть поділитися і молоді літератори. Ми відкриті для кожного. Табір дає можливість не тільки познайомитися з сучасними літературними тендеціями, але знайти однодумців, почитати власні твори, провести час не лише корисно, але і творчо. Також у програмі передбачені мистецькі майстер-класи (ораторське мистецтво, петриківський розпис, основи фотографії та ін.). Наприкінці кожен учасник отримує сертифікат, що засвідчує успішність навчання у школі-таборі “Калавурня”.

Контакти: cherkasy@fri.com.ua