Конференція без правок до Статуту, а в РС тільки дівчата – найголовніше із Звітно-виборчої конференції ФРІ

Share

Порядок денний, головуючий засідання, правки до Статуту та самовідвід — всі ці слова ФРІшники та ФРІшниці майже забули, бо востаннє на Звітно-виборчу конференцію збирались аж в березні 2019 року. У зв’язку з пандемією планову ЗВК довелось перенести, і ось 19 вересня у стінах Всеукраїнського молодіжного центру в Києві — організація ФРІ з’їхалась, аби прозвітувати та обрати нове керівництво.

DSC_1388

На жаль, не всі осередки мали змогу приїхати до Києва, але кворум на Конференції зібрався. З дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції, члени та членкині організації заслухали звіти Голови ФРІ Степана Золотаря, в.о.голови Маргарити Чернишової, Ради Старійшин, Контрольно-ревізійної комісії, голів служб та Секретаріату, а також перший звіт  Голови Сенату.

“Одна річ, коли ти  відповідаєш за колективне рішення, а інша, коли ти відповідаєш за цілий орган, навіть за якусь свою персональну діяльність. Був дуже радий, що наш звіт підтримали люди та визнали задовільним” — Олег Гребенюк, голова Сенату.

DSC_1675

Привітати ФРІшників та ФРІшниць приїхали аж троє гостей. Голова Наглядової Ради організації «Пласт» – Юрій Юзич. А також ексголова ФРІ – Олександра Білязе та ексголова Ради Старійшин – Віталій Селик. Всі вони побажали організації ставати ще мережевішою та впливовішою у громадянському суспільстві.

DSC_1718
DSC_1894
DSC_1556

Після звітів, розпочалась одна із найцікавіших частин — обрання Голови організації. Цього року на посаду подалася лише Ольга Антонова, хоча чутки ходили й про інших кандидатів. За словами Олі, її бажання балотуватись на посаду Голови просте: відчуває, що повинна віддати щось організації, так само як вона дала їй досвід та спільноту. Більше інформації про Олю та її плани чекайте згодом в інтерв’ю.

DSC_1777

Цьогоріч ми вперше обирали Раду Старійшин, без фізичної присутності більшості кандидатів. Анна Процик, Сергій Лукачко, Оксана Кицюк та Тетяна Горчакова презентували свої програми через Zoom. Уляну Кашепу ми слухали наживо.
Результати голосування: Уляна Кашепа — 22 голоси, Анна Процик — 20 голосів, Тетяна Горчакова — 17 голосів, Сергій Лукачко – 6 голосів та Оксана-Дарина Кицюк — 18 голосів. Отже, тепер Рада Старійшин складається із 4 дівчат, і вони вже поділились із нами своїми історіями:

DSC_1847

Уляна Кашепа: Я у ФРІ з 2017 року, допомагала Каті Білохвіст, тодішній голові осередку, відновлювати діяльність ФРІ Луцьк. Рік за роком бралася за все більші проєкти, так і стала наступною головою і координувала табір Soft Skills Camp у 2019.
На конференції Луцького осередку, коли обирали нового голову після моєї каденції, постало питання чим буду займатися далі та чи взагалі є бажання рости у ФРІ. Відчувала, що вже маю достатньо досвіду, аби віддавати організації й знаючи свої сильні сторони, подалася на 3-й ступінь із мотивацією іти в РС. Своїм основним завданням вважаю збереження попереднього досвіду організації й забезпечення сталості його передачі наступним поколінням ФРІшників. Через рік бачу ФРІ готовою приймати сміливі виклики й великі цілі.

Анна Процик: Ще зі школи займалась учнівським самоврядуванням. Зараз пластунка станиці Червоноград та членкиня Окружної Пластової Ради Львівської округи. За 3 роки у ФРІ була у різних напрямках: HR, комунікації, правозахист, неформальна освіта. Долучалась до організації та координувала різноманітні проєкти у ФРІ. Організація змінювала мене крок за кроком. Кожен захід, який відвідала, отримані на ньому знання та досвід. Приблизно з того моменту, як вступила у ФРІ, задумалась про РС.  Тоді надихалась людьми у національному керівництві. Здавалось, їм все під силу.
Це було восени 2017 року, останнє засідання Ради Старійшин у Києві, перед конференцією. Слухала їх і думала: “Вау, які ж це розумні, сильні фізично та емоційно люди, яким вдається стільки років розвивати ФРІ. Вони будують свою кар’єру, намагаючись бути дотичними до позитивних змін та розвитку України”. За рік бачу ФРІ такою, що міцно стоїть на ногах, має додатний приріст розвитку, продовжує шукати й виховувати Лідерів, впливати та розвивати молодіжну політику.

Оксана Кицюк: Я вступила у ФРІ у 2018 році, долучившись до осередку ФРІ +, де згодом стала Головою медіа служби, співорганізаторкою трьох таборів (як програмниця, головна інтендантка та медійниця). Згодом перейшла на баланс осередку ФРІ Сєвєродонецьк. Рік працювала у складі КРК. Найбільше на мене вплинула робота в КРК, оскільки потрібно було максимально якісно виконувати свою роботу, знайти баланс, не переходити на особистості та спілкуватися із членством, коли вони інколи роблять помилки. Ця робота по-справжньому змінила мій світогляд. Я вважала, що в РС потрібно йти, коли буду до цього готова та максимально вмотивована. Але завдяки друзям, які переконали мене, що це необхідно зробити саме зараз, наступний рік буде можливістю здобути цікавий та незапланований досвід. Від своєї каденції я максимально очікую налаштування гарної комунікації не лише між осередками, але й між осередками та керівництвом. Щоб керівництво не виглядало як осередок людей, який вважається “всесвітнім злом”. Також вплив на вмотивованість нового членства, а їхній моральний компас та цінності були максимально наближені до цінностей організації.

Ми бажаємо натхнення Раді Старійшин та всьому новообраному керівництву, до складу якого тепер ще приєдналась Інна Волкова — членкиня Контрольно-ревізійної комісії та Вікторія Вольвач — Голова Секретаріату ФРІ. Висловлюємо свою подяку Всеукраїнському молодіжному центру та в.о. директора Євгену Бондаренку за те, що надали приміщення для проведення Конференції. А також сподіваємось на плідну співпрацю, адже 19 вересня ФРІ підписала меморандум про співпрацю із ВМЦ.

DSC_1933
DSC_1937
DSC_1954