Фрішники та фрішниці за якісну освіту і чесного міністра

Share

«Шкарлет нам не міністр», — з таким гаслом 3 жовтня під Офіс Президента України прийшли фрішники та представники ряду інших молодіжних та освітніх організацій.

ФРІ разом зі своїми партнерами вже не вперше ставлять питання про потребу звільнення т.в.о. міністра освіти та науки Сергія Шкарлета. З моменту останньої акції не-міністр встиг наламати немало дрів:

  • наступ на незалежну діяльність Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;
  • провалена підготовка до нового навчального року в школах;
  • загроза реформи Нової української школи;
  • 0 грн 0 копійок для освіти на боротьбу з COVID;
  • провалена підготовка до дистанційного навчання;
  • політизація університетів та ігнорування політичної агітації у закладах освіти.

У заході взяли участь понад півсотні учасників. Серед них були студенти, викладачі та вчені, а також представники Олімпійського коледжу, щодо якого «т.в.о. міністра» ініціював рейдерське захоплення із тітушками та поліцейським насильством.

«Участь у сьогоднішній акції для нас – це про послідовність”, – зазначив Голова Правозахисної служби ФРІ Дмитро Головченко у своєму виступі. Це про послідовність ФРІ, яка раніше боролася із Табачником та його ініціативами, які були спрямовані на розвал освіти та науки, та продовжує відстоювати цю сферу. Це про послідовність української молоді, яка 30 років тому провела Революцію на граніті для того, аби рухати Україну вперед».

IMG_20201003_161138

Аналогічна акція від ФРІ Харків

Кульмінацією акції стало урочисте покладання гарбузів студентами у мантіях – таким чином студентство вкотре висловило своє небажання бути разом із таким міністром. Фрішники та фрішниці ж прийшли на захід із черепом, який символізував майбутнє української освіти та науки під керівництвом Сергія Шкарлета.

photo_2020-10-03_19-58-51