ФРІ домоглася, щоб в проект передвиборчої програми Об’єднаної опозиції потрапили гарантії свободи мирних зібрань

Share

Сьогодні Форум Об’єднаної опозиції “За Батківщину” ухвалив проект передвиборчої програми “Справедлива держава, чесна влада, гідне життя”, у якому присутні деякі обіцянки щодо гарантій свободи мирних зібрань в Україні. Це стало можливим через звернення організацій-учасниць неурядової позапартійної Всеукраїнської ініціативи “За мирний протест!” Політики обіцяють, що проект програми буде доопрацьований під час всенародного громадського обговорення.

Нагадуємо, що організації-учасники неурядової позапартійної Всеукраїнської ініціативи “За мирний протест!” – зокрема, ВГО “Інститут Республіка” та ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) – звернулися до низки політичних сил на тему їх передвиборчих обіцянок під час вибрів до українськго парламенту-2012. На даний момент звернення отримали у Партії регінів, партії “Фронт Змін”, Блоці Юлії Тимошенко та партії “УДАР”. Докладніше читайте тут – https://fri.com.ua/?p=15232

З проекту передвиборчї програми Об`єднаної опозиції “За Батківщину” (http://frontzmin.ua/mediafiles/pdf/ZA_prog.pdf):

ПІДЗВІТНА ВЛАДА

Ми припинимо настійливі спроби нинішньої влади обмежити громадян у праві проведення референдумів та мирних зібрань.

Процедура повідомлень про проведення мітингів та інших мирних зібрань громадян буде максимально простою, будуть зняті обмеження на проведення мирних зібрань біля органів влади, визначено вичерпний і конкретний перелік підстав, за яких право на проведення мирних акцій може бути обмежене.

Для цього ми ухвалимо:

  • Закон про мирні зібрання громадян, який міститиме реальні гарантії дотримання прав громадян на мирні зібрання;

  • Закон, який обмежує права СБУ та інших правоохоронних органів здійснювати політичні переслідування;


ВЛАДА, ЯКА ЗАХИЩАЄ

“За останні два роки влада перетворила Україну на поліцейську державу. Правозахисні органи стали каральними, за своєю чисельністю вони перевищили армію. Правосуддя стало недоступним для простої людини. Ми виправимо ситуацію. Нова влада буде захищати права громадян, а не порушувати їх.”

Щоб відновити справедливість, повернути довіру громадян до суду, прокуратури, правоохоронних органів, ми здійснимо прискіпливу перевірку законності їх рішень і дій, що викликали суспільний резонанс. Посадові особи цих органів, винні в порушенні закону, прав і свобод громадян, понесуть за це відповідальність.

Ми здійснимо справжню реформу судової системи, яка назавжди позбавить її впливу з боку інших гілок та органів влади. Для цього буде прийнято Закон України “Про незалежне фінансування судової влади”, який встановить його фіксований рівень у відсотках дохідної частини Державного бюджету України. В Україні запрацює суд присяжних, як це передбачено Конституцією.

У новій редакції Конституції України ми передбачимо деполітизацію процесу призначення та обрання суддів на посади, позбавимо цих повноважень Президента України та Верховну Раду. Ці питання вирішуватиме оновлена Вища рада юстиції, сформована на європейських принципах – її більшість становитимуть діючі судді або судді у відставці. Ми підвищимо роль Верховного Суду України як найвищого судового органу, надамо йому право законодавчої ініціативи з питань здійснення правосуддя. В Україні почне діяти суд присяжних. Конституційний Суд, який скомпрометував себе замовними рішеннями, в рамках конституційної реформи буде ліквідовано, його функції – передані спеціалізованій палаті Верховного Суду України.

В Україні правосуддя стане доступним для кожної людини – незалежно від соціального статусу та майнового стану. Нами буде прийнято Закон “Про безоплатну правову допомогу”, який гарантуватиме її незахищеним верствам громадян не лише у кримінальному, а й у цивільному та адміністративному видах судочинства, з фінансуванням послуг правників з державного бюджету.

Ми змінимо Кримінально-процесуальний кодекс, приведемо його у повну відповідність до європейських стандартів. Захистимо громадян від свавільного позбавлення чи обмеження волі. Забезпечимо гуманні умови утримання і поводження з громадянами, які перебувають в місцях позбавлення волі.

Ми здійснимо реформи прокуратури і правоохоронних органів, перетворимо їх із репресивно-каральних на правозахисні, встановимо над ними цивільний контроль. Верховна Рада та Уповноважений з прав людини отримають ширші повноваження з контролю над силовими структурами.

Прокуратура буде позбавлена функцій досудового слідства та загального нагляду, проте посилиться її роль у сфері контролю за дотриманням законності правоохоронними органами (насамперед – дізнання і слідства). Функції слідства будуть відібрані від всіх силових структур і зосереджені в незалежному органі – Національному слідчому комітеті. Служба безпеки України буде деполітизована і перетворена на орган, який забезпечуватиме національну безпеку України.

Ми скоротимо кількість та чисельність “спецпідрозділів”, діяльність яких спрямована на захист органів влади, протидію акціям протесту, а не на забезпечення безпеки громадян від кримінальних проявів. Буде на порядок скорочена чисельність Управління державної охорони, яке сьогодні налічує понад 35 тисяч військовослужбовців та цивільних осіб, але, по суті, охороняє одну людину – президента.

За рахунок цього будуть укомплектовані, краще екіпіровані та забезпечені фінансово ті підрозділи, які оберігають життя, безпеку та власність громадян, борються з організованою злочинністю. Ми створимо муніципальну міліцію, яка виконуватиме завдання охорони громадського порядку, профілактики та розкриття дрібних та побутових злочинів.

Із цією метою ми:

  • ухвалимо Закон “Про фінансування судової влади”;
  • внесемо зміни до Кримінально-процесуального кодексу;
  • ухвалимо Закон “Про Національний слідчий комітет”;
  • ухвалимо Закон “Про безоплатну правову допомогу”;
  • внесемо зміни до Закону “Про судоустрій та статус суддів”;
  • змінимо відповідні статті Конституції України під час прийняття нового Основного Закону;
  • внесемо зміни до законів “Про прокуратуру”, “Про міліцію” (прийняття в новій редакції), “Про вищу раду юстиції”, “Про Службу безпеки України”.

Залишити відповідь