Слова-мости єднають океани: як поезія наближає Україну до перемоги

Share

Наші ФРІшники та колеги-філологи зібрали роботи 30 сучасних українських поетів та поетес в одне видання«Слова-мости єднають океани» — заради допомоги нашим захисникам і захисницям. Сьогодні ми поглибимось в історію збірки й розпитаємо ФРІшника Михайла Карпенка — ініціатора ідеї — про цікаві факти й успіхи проєкту.

Проєкт спрямований на підтримку ЗСУ, тож, Михайло, скільки ви назбирали грошей і куди вони будуть витрачені?

«На цей момент Команда ФРІ Чернігів, небайдужі ФРІшники з інших осередків та колеги-знайомі філологи зібрали майже 40 тис грн: вони вже спрямовані на рахунки фондів «Повернись живим», «Восток SOS», «Госпітальєри» та полку «Азов», державні рахунки на ЗСУ та гуманітарку. Кошти ми не збирали, ми збирали підтвердження пожертв наших покупців цим фондам», — розповідає Михайло.

Слова-мости зібрана сума
Ось такий вигляд мають підтвердження пожертв від охочих підтримати проєкт

На твою думку, в чому унікальність цього проєкту?

«Унікальність проєкту в його актуальності. Як пише Іздрик: “словом також можна любити”. Тому наші слова стали мостами, що єднають океани, єднають увесь світ довкола України. Складний час народжує сильних людей, тому багато молодих поетів згодилися на цю ідею, адже кожен з нас хоче чимось посприяти перемозі України.

Така збірка, в ідеалі, мала б дати новий виток розвитку української поезії, проте творці об’єднані не творчою ідеологією, а одною ідеєю – бути тут і зараз, бути з Україною. Тому нехай народить не творчий виток, а цілу нову творчу Україну!

Також ми не акцентували саме на війні. Попри ціль збірки не дати забути про війну, як в Україні, так і у світі, ми показуємо нашим дизайном, що здатні лишатися людьми, попри 8 років жорстокої війни, яку проти нас веде рф. А контраст цих фото вкарбовує в історію ці часи, які нам точно не забути». 

Михайло по секрету ділиться, що команда планує й надалі втілювати творчі благодійні, але менш об’ємні проєкти, що допоможуть оперативніше й за менших зусиль зібрати потрібну суму коштів. Зараз ФРІ Чернігів продовжує розвивати блог @grim_journal, тож слідкуйте за діяльністю талановитої молоді.

Ми пишаємося нашими фрішниками та дякуємо за такий неймовірний проєкт і пророблену роботу. Віримо в ЗСУ та у власні сили. Разом ми обов’язково все здолаємо!