Як фрішники створили власний відеопродакшн: історія успіху

Share

Сьогодні розповідаємо про ФРІшну історію успіху та об’єднання нашої талановитої молоді заради однієї справи. 

ФРІшники створили свій відеопродакшн «Natalka Production»! Мета проєкту — робити відео, які будуть корисними та, звісно ж, приносити результат. 

Сайт створив Антон Гречинський, айдентику та лого розроблювала ексфрішниця Олександра Дашко, а самими фундаторами проєкту є Дмитро Камінський та Наталія Буковська. 

Ми попросили Наталю розповісти, як виникла ідея та як створювався проєкт.

IMG_0097

— Наталю, більша частина команди складається з ФРІшників, як так вийшло? Яку роль ФРІ відіграла у цьому?

— Справді, ми створили продакшн завдяки діяльності у ФРІ. Як мінімум, організація дала нам правильних людей для цього. 

З Дмитром Камінським ми познайомились майже три роки тому, як я презентувала ФРІ на одному фестивалі. Тоді займалася комунікаціями у Київському осередку.  Наша співпраця починалася з дрібниць – десь попросила його пофоткати для ФРІ, потім ще раз, пізніше вже знімали якісь коротенькі відео. Далі вже він мене запрошував до своїх творчих відеопроєктів і паралельно сам долучився до лав організації. На той момент Дмитро займався відеозйомкою 10 років як незалежний оператор у складі різних команд. 

— Як виникла ідея створити продакшн?

— Ідея створити повноцінний відеопродакшн виникла десь рік тому. Багато наших знайомих мали продакшни, які нам збоку виглядали не надто успішними у комунікаціях. 

Тому перше, що ми зробили – це звернулися по допомогу у дизайні до моєї колеги фрішниці Саші Дашко, щоб вона розробила гарне лого та айдентику. Тоді ми ще не до кінця розуміли, чи вийшло б разом співпрацювати на постійній основі, але далі доручали їй задачі по моушн-дизайну й виходило дуже якісно. Тепер вона супер важлива частинка команди. 

Сайт нам робив Антон Гречинський –  теж фрішник з Київського осередку. Загалом це був класний кейс, бо ми з ним не перетинались у роботі у ФРІ, більше зустрічалися на неформальних вечірках чи поїздках, а тут я вже була у ролі замовниці. Результат мені дуже сподобався, бо головне візуальне завдання було поєднати технічність продакшну та етномотиви, й щоб одночасно ця етніка не асоціювалася з магазином вишиванок, віночків чи рушників. 

Тобто всю айдентику й позиціонування створено фрішниками! Мені 20 років, Саші 24, Антону 19.

наталка1

— На твою думку, в чому ваш секрет успіху та що відрізняє вас від інших?

— Мені здається, що жодного секрету успіху не існує. Просто потрібно бути собою, системно працювати і все само вийде. І твій клієнт тебе сам знайде, і команда знайдеться. Ми робимо свою роботу так, як нам подобається. Я не скажу, що обрати для айдентики етнічні орнаменти – це успіх. Впевненна, що багато кому вона не подобається або здається недоречною. Проте яка різниця, якщо нам це класно? Наприклад, концепцію і цінності продакшну я розписала ще за рік до запуску. Після початку повномасштабної війни прийшла думка переглянути зміст і актуалізувати до сучасних реалій. А потім зрозуміла, що насправді нічого змінювати не потрібно. У нас пише, що не знімаємо відео російською не тому, що так модно, а бо ми не хочемо. І так було ще задовго до 24 лютого. Коли ти справжній, то не потрібно «перевзуватись». Так само і люди, з якими ми співпрацюємо обирають нас, бо їм це комфортно. У нас спільні цінності, відчуття стилю й підхід до задачі.

А ще ми часто перепрацьовуємо. Помітила, що, зазвичай, ми робимо більше і краще, ніж від нас очікують. До цього однозначно привчила громадська діяльність – робити максимум, незважаючи на бюджет. Сучасна молодь є класним прикладом, коли у двадцять років можна працювати не менш якісно та більш креативно й заряджено підходити до задачі. Я вже не раз чула як представники «старої школи» скаржаться, що молодь забирає їхні проєкти. Здається, ніби це якась нісенітниця, але дійсно молоді люди зараз більш включені й можуть зробити більше за ті ж самі гроші.

наталка

— Які у вас плани на майбутнє? Які проєкти найбільше подобається реалізовувати?

— Найбільш цікаво розвиватися у кліпмейкінгу. Там можна дійсно по-творчому підходити до задачі, підсилювати хітові пісні завдяки відео, і розкривати цілу історію за кілька хвилин. Зараз ми працюємо над двома кліпами й підійшли до цього більш серйозно, ніж до будь-якої роботи до цього. Плануємо ще зйомку документального фільму про українську культуру. Дуже хотілося б в подальшому працювати над масштабними проєктами саме суспільного характеру. Просто тому, що ми такі є. Майже кожного дня мені приходять ідеї якогось ролику, документалки чи просто певної сцени, а потім одразу думка, що це був би хороший проект для якогось міністерства.

Найважливішу інформацію можна знайти за цим посиланням або в Instagram. Пишаємося нашими ФРІшниками. Нумо робити разом медіасферу якісніше!