Як плести маскувальні сітки для військових: історія фрішниці Русі з Луцьку

Share

Ми запускаємо рубрику, в рамках якої кожного дня розповідатимемо історії фрішників та фрішниць, що допомагають країні на місцях. Сьогодні — історія Русі, секретарки Луцького осередку ФРІ, про плетіння маскувальних сіток:

«Я працюю у Волинському краєзнавчому музеї. Ще в листопаді 2021 ми з колективом плели сітки та передавали на схід.

Після початку війни побачили в цьому ще більшу потребу, і тепер кожен наш робочий день — це плетіння маскувальної сітки.

Плетемо її зі старої американської військової форми й тільки з неї, тобто, не використовуємо просто натуральні тканини темніших кольорів, як зараз багато хто робить. Якщо чесно, не знаю, де ми взяли ці старі форми. Скоріше за все, хтось спеціально передав для плетіння сітки. Цікаво, що знайшли в кишенях цієї форми ложку та декілька пенні.

Специфіка в тому, що половина людей ріжуть цю форму на смужки довжиною 30-50 см. Це трохи важко, бо тканина цупка і потрібно обрізати ґудзики, кишені, нашивки, липучки, вони для сітки не потрібні. Інша половина людей на закупленій основі (сітці) починає густо обплітати сітку, щоб не було прогалин.

Після першого тижня війни основи для сіток закінчились у всіх магазинах, тому ми плели на волейбольній або на рибальській сітці.

Тому розміри сплетених сіток залежать від основи, плели 10 м на 45 см і 40 м на 40 м тощо. Зараз вже самі плетемо основу для сіток, для цього використовуємо техніку макраме».

Наразі кожен може допомогти плетінням сіток у своїх містах. Окрім того, що це корисно, ця справа ще й допомагає позбавитися стресу та трошки відволіктися. Шукайте інформацію у волонтерських чатах вашого міста, а також розпитуйте у знайомих. Давайте разом допоможемо нашим військовим!