“Фандрейзинговий з’їзд” в ФРІ Івано-Франківськ

Share


“А що таке “фандрейзинг”? А як фарити? Мені страшно”, – це все традиційні фрази, які ми чуємо від ФРІшників, яких назначають займатися партнерствами.

Тепер все за порядком. Що таке “фандрейзинг” і чому його так бояться?

Фандрейзинг дозволяє залучити кошти або інші ресурси на ФРІшні проєкти. Ми не маємо фінансування, лише маленькі членські внески. Партнерства допомагають втілювати наші ідеї та робити події безкоштовними. Перед першою спробою ФРІшники хвилюються, бо не хочуть почути відмову. 

Для чого у ФРІ Івано-Франківськ влаштували навчання із партнерств?

Щоразу використовувати членські внески на події – не вихід, а бюджет осередку – не резиновий. Аби вберегти наші членські, освітня служба осередку влаштувала навчання з фандрейзингу. Так би мовити, відкриваємо нові таланти. 

Як відбувалося навчання “How to be фандрейзером”?

На дводенному тренінгу ФРІшники вчилися грамотної співпраці з партнерами, запобігати недокомунікації, складати матрицю стейкхолдерів та писати партнерські пропозиції.   

До Івано-Франківська прибули спеціально запрошені гості – “гуру фару”, або ж чернівецькі ФРІшники Сергій Щербань та Дарія Проданчук. Ми обговорювали співпрацю громадського сектору й Департаменту молоді та спорту з начальником відділу молодіжної політики Сергієм Демчуком. 

“Фандрейзинг – це не тільки про залучення ресурсів на проєкт, а й про здобуття навичок аналітики та самопрезентації. Партнерства розвивають стратегічне мислення, ми вчимося вести звітність. А ще фандрейзинг збільшує впізнаваність осередків і їхню спроможність робити масштабні проєкти в нових форматах”, – розповів Сергій Щербань.  

Франківська ФРІшниця Соня Козубаш каже, що “надихнулася на те, щоб йти партнеритися і не боятися цього. Якщо ми не віримо в свою ідею, нам ніхто не повірить. Не треба думати, що ми недосвідчені. Просто варто довести, наскільки ідея проєкту хороша і нам підуть на зустріч”. 

Після навчань кандидатка Юля Вацеба нафандрейзила подарунки для учасників двох проєктів. А попереду вже буде її третє партнерство. 

“До навчань я знала тільки базу, а після – зрозуміла як комунікувати з партнерами, тому й пробувала фандрейзити. Мені вдалося роздобути подарунки для учасників нашого проєкту “ДівЧат”. Для екскурсії “Експрес до Станіславова” я нафарила сім книг, замість бажаних трьох. Ми знайшли спільну мову з директором книгарні. Йому сподобалася ідея нашого проєкту, він загорівся нею. Так ми отримали сім книг”. 

Ходять чутки, що чернівецькі фандрейзери на Франківському осередку не будуть зупинятися. Кажуть, що в них достатньо досвіду і знань, аби влаштувати “Фандрейзинговий рейд” іншими ФРІшними осередками.