Виграти грант до магістратури в США: історія одного успіху

Share

Навчання в університеті США — мрія багатьох студентів та випускників зі всього світу. Однак здебільшого висока ціна за семестр та проживання перешкоджають талановитій молоді, у якої недостатньо власних коштів. І тоді на допомогу приходять гранти й фінансування від сторонніх організацій. Ми поспілкувалися з Анастасією Сахаровою — фрішницею та членкинею Правління Київського відокремленого підрозділу ФРІ (ФРІ Київ), яка понад два роки йшла до мети й зрештою отримала шанс вступити на магістратуру до університету штату Огайо з повною компенсацією витрат і стипендією. Розповідаємо, що потрібно робити, щоб ваші старання помітили й належно оцінили.

Анастасія — випускниця історичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка. Вивчала американістику та європейські студії. Свого часу зацікавилася Латинською Америкою, вивчала іспанську мову й поступово вирішила пов’язати своє життя з Latin American studies. Цьому посприяли досвід волонтерства за міжнародною програмою AIESEC у Мексиці на другому курсі, попереднє волонтерство в ролі buddy (дружньо налаштований до новачка наставник, готовий відповісти на всі запитання і допомогти з адаптацією. — Ред.) для іноземних студентів в Україні, а також дипломатична практика. Фрішниця зрозуміла, що українці мало знають про Латинську Америку, тому захотіла здобути досвід з-за кордону й ділитися ним на Батьківщині.

Щоб підготуватися до вступу в коледж або університет США, абітурієнтам  стане в пригоді безплатна програма Competitive College Club (ССС) на базі Education USA. CCC займається освітою і стажуваннями та допоможе розібратися з багатьма нюансами. Треба врахувати, що на магістратуру в Сполучених Штатах зазвичай вступають з кількарічним досвідом роботи, а структура подання документів зовсім інша, ніж в Україні. Для того щоб подати заявку на грант, потрібно спершу визначитися з напрямом, зібрати повний пакет документів, а також скласти іспити TOEFL1 і GRE2, без яких вашу заявку не розглядатимуть. Готуватися до цих серйозних іспитів варто щонайменше кілька місяців, і це якщо на момент підготовки ваш рівень англійської мови Upper-Intermediate (B2), адже, складаючи GRE, вам доведеться конкурувати з носіями мови. Щоб оплатити іспити, які сьогодні коштують кілька сотень доларів, Анастасія виграла кошти за програмою Opportunity funds, яка покриває підготовчі витрати здібним студентам. Після цього дівчина зрозуміла, що шляху назад немає, і почала обирати університети.


1Test of English as a Foreign Language (TOEFL) — стандартизований тест для вимірювання знання англійської неносіями мови, які бажають вступити до вищих навчальних закладів США та Канади.

2Graduate Record Examinations (GRE) — стандартизований тест, результати якого є однією з вимог для вступу на магістратуру в США, інших англомовних країнах та для курсів, навчання на яких ведеться англійською мовою (переважно бізнес-школи).


Коли ви визначилися з напрямом та університетами, уточніть, чи фінансують ці заклади іноземних студентів. Обов’язково запитайте, чи надають повний грант, адже фінансування може бути як повним, так і частковим, зі стипендією або без. Варто зважувати свої сили й можливості та одразу правильно комунікувати з представниками навчальних закладів.

Оскільки є багато охочих, але не всі вдало аргументують свою позицію, важливо розуміти, чому ви подаєтеся саме на цю спеціальність і чи є у вас релевантний досвід.  Конкуренція залежить від галузі: наприклад, більше шансів виграти грант на бакалаврат мають STEM-професії (Science; Technology; Engineering; Math) і спортивні дисципліни.

Анастасія вступила на дворічну магістратуру в Університет Огайо. Їй надали Graduate Assistantship — магістерську програму, яка поєднує навчання та роботу. За цією програмою, покривається плата за навчання й передбачена робота асистентом 20 годин на тиждень, за яку студент отримує стипендію. Це поширена модель магістратури в Штатах, про яку майже нічого не знають українські студенти. Оскільки абітурієнту потрібно показати, що він максимально зацікавлений у темі, варто провести дослідження та писати прямо професорам, у яких ви хочете проходити практику, адже в перспективі вони можуть вплинути на фінальне рішення щодо гранту й працюватимуть з вами в реальному житті. Анастасія подавала документи до шести університетів і зі свого досвіду радить добре подумати, чи розраховувати на топові заклади, бо конкуренція там дуже висока. Навчання в менш відомих університетах також досить якісне, і шанси отримати фінансування значно вищі.

Головні поради для абітурієнтів:

  1. Обирайте спеціальність розсудливо.

Магістратура — це важливий крок, а особливо якщо ви претендуєте на фінансування. Подумайте, чим ви хотіли б займатися і в якій сфері у вас уже є досвід. Якщо знаєте, чого хочете, процес пошуку університету буде легшим, оскільки все залежить від вашої спеціальності.

  1. Оцінюйте себе критично.

Подивіться на профілі студентів, які були зараховані на ці програми, і подумайте, чи прийме вас цей університет та чи отримаєте ви фінансування. Пам’ятайте: на магістратурі особливо важливий досвід (це може бути робота, стажування чи волонтерство) або публікації, якщо це більш академічний напрямок.

Та головна порада — приготуйтеся йти до кінця, адже процес складний і довгий. Якщо ви справді вмотивовані — у вас усе вийде!


Підготувала: Марія Рідкоус

Дизайн афіші: Тетяна Мацкайло