Заява щодо переслідування антикорупційного активіста Віталія Шабуніна

Share

Фундація Регіональних Ініціатив долучається до заяви щодо недопустимості переслідування антикорупційного активіста Віталія Шабуніна та нападів на громадських діячів.

Віталій Шабунін — ексголова нашої організації, наразі громадський діяч у сфері боротьби з корупцією, голова правління громадської організації Центр Протидії Корупції.

Вночі в його будинку стався вибух, після чого він загорівся. На щастя, ніхто не постраждав: Віталія з дітьми не було вдома, а батьки встигли вибігти на вулицю.

У зв’язку з цим ми вимагаємо:

  • від правоохоронців – надати Віталію Шабуніну та його родині державну охорону, встановити виконавців та замовників підпалу його будинка і провести ефективне розслідування нападів на інших антикорупційних активістів в Україні.
  • від президента Зеленського – засудити напад на Віталія Шабуніна та узяти розслідування під особистий контроль.
  • від Верховної Ради – відправити у відставку Арсена Авакова як особу, яка несе персональну відповідальність за саботування реформи поліції та систематичну безкарність у розслідуванні нападів на громадських активістів в Україні протягом останніх шести років.

Повна версія заяви із усіма випадками переслідування представників “Центру протидії корупції” та інших активістів: https://bit.ly/32Kx6fc