Покреативимо? – Як народжуються ідеї?

Share

Якщо вам здається, що все в цьому світі вже придумали і створили…Ні, не все. І ми вам це доведемо! 

Ще є купа ідей, які зроблять вас міліардером)

***

Як все починалось?

Десь місяць тому людей охопила паніка. Ми вимушені були закритись на самоізоляції, змінити звичний хід життя, відмовитись від різних важливих для нас речей. Більшість проєктів у ФРІ завжди проводились офлайн і організація показала себе доволі гнучко в тому, що швидко пристосувалась до вимушених умов. Всі події перейшли в он-лайн. Організатори стали боротись за час учасників у віртуальному світі, подій ставало все більше і більше…і більше. Але згодом аудиторії набридло весь час проводити за екранами гаджетів.

Потрібно було придумати щось кардинально нове, свіже, ніким не використане до цього. Але де взяти інструменти? Знов збиратися на зум і брейнштормити?

І тоді Катя Білохвіст (голова Освітньої служби ВМГО ФРІ) вхопила за хвіст дуже цікаву ідею – захід для нових заходів, для нових ідей, для фану, для знайомства, для пізнання нових креативних технік.

Один з зідзвонів організаторів

Під час перших зідзвонів організаторам здавалось, що це фантастична ідея і її буде доволі важко реалізувати. Але згодом, крок за крок, зідзвон за зідзвоном, концепція та структура вимальовувались все чіткіше. Навіть зустрічі організаторів в зумі були цікавими – наприклад, на перший зідзвін вони прийшли з креативним предметом і розповідали, що незвичайного вони помітили протягом дня. Також активно велося обговорення в чаті. Нові ідеї завжди знаходили відгук в колі організаторів, тому що на початку співпраці встановили правила – кожна ідея має право на життя, не критикувати, не казати “НІ”. І врешті-решт народилась вона – Креативна лабораторія (далі – КЛ).

***

Мета КЛ: за допомогою різних креативних технік придумати ідеї для життя/роботи/універу та майбутніх проєктів, познайомитись з людьми з різних осередків, весело провести час.

Особливістю проєкта є те, що ці креативні техніки можна застосовувати до будь-чого. Головне знайти інструмент, а далі кожен сам вирішує для яких цілей його використовувати.

***

Як піарили проєкт?

Особливо хочеться відмітити піар-стратегію даного проєкта. Для повного занурення учасників в атмосферу, медійники використовували різні види контента – від яскравої тематичної афіші до анімації та навіть відео! Щоб краще пояснити сенс КЛ, організатори зробили картинки за структурою “Love is..” тільки “КЛ-це”. Такий різноманітний контент допоміг привернути увагу людей та набрати потрібну кількість зацікавлених учасників.

Також до цікавинок проєкта можна віднести креативну реєстрацію. Вперше, щоб учасникам взяти участь у заході, їм потрібно було відправити креативне фото, а не заповнити банальну гугл-форму. І, як вже неодноразово відмічали організатори, учасники з цим завданням так вдало впорались, наче все життя тільки креативні фото і відправляли)

Фотографії для реєстрації учасників

***

А хто ведучий?

Захід не мав би такий шалений успіх, якби не старання харизматичного ведучого (штурмана космічного корабля; капітана корабля виконуючого роль Жака Ів-Кусто) – Леоніда Корнієнко. Саме завдяки зусиллям Леоніда учасники змогли повністю проникнутись атмосферою заходу та весело провести час.

Леонід Корнієнко – наш штурман космічного і морського корабля)

А ще Леонід монтував для нашої КЛ найкреативніші відео. Як от до прикладу – відліт учасників на космічну базу Всесвітньої молодіжної громадської організації ФРІ.

***

А може повторимо?

Жак-Ів Кусто закликає вирушати у подорож:)

Спочатку організатори думали зробити цей проєкт одноразово. Але захід мав такий успіх, що вирішили його повторити (і, впевнені, що ці техніки та формат фрішники ще не раз використають у брейнштормінгу ідей для нових проєктів).

Першу КЛ зробили в стилі космосу, покликали навіть Ілона Маска для допомоги та натхнення. А другу КЛ – в стилі морської навколосвітньої подорожі разом з французьким мореплавцем та дослідником Жаком Ів-Кусто.

Переглянути презентації з креативними техніками та ідеями першої і другої КЛ можна нижче.

***

До нових зустрічей!

Креативна лабораторія допомогла придумати нові ідеї проєктів для літнього сезону, знайти натхнення для їх втілення, познайомитись фрішникам та фрішницям з різних осередків, відчути одну з основних особливостей ВМГО ФРІ – всеукраїнськість.

Це був потужний захід, в який організатори вклали немало зусиль. Але можна зрозуміти, що це все робилось недарма, якщо прочитати відгуки учасників (відео)

***

Валерія Фірсова, голова ФРІ Запоріжжя

Мене в Креативній лабораторії надихає, по-перше, сам процес. Я починаю розуміти як можна генерувати круті ідеї там, де навіть спочатку і не думала.
Вона надихнула мене провести таку лабораторію у своєму осередку, щоб робити нестандартні проекти та виходити за рамки звичайного. На Креативній лабораторії з тематикою моря, з’явилось дві теми, які хотілось би реалізовати. Це ” Пікнік з партнерськими ГО” та “Стенд ап на драбинах”.
Мені цей проект дав зрозуміти, що креативність – це не для “обраних”, а для всіх. Просто потрібно зрозуміти як працювати зі своєю “сірою речовиною” щоб вона створювала нестандарт. Креативна лабораторія була подорожжю у край творчості та винахідливості.
І за це я дуже вдячна організаторам)

Лєна Міхальова, членкиня ФРІ Київ

Креативна лабораторія надихнула мене на організацію свого першого проєкту разом з командою. Ми готуємо Кл для свого осередку і кандидатів. Об’єднуючи їх ідеї та думки, за допомогою технік з креативної лабораторії, ми зможемо створити більше крутих проєктів і удосконалити вже існуючі.
Особисто я після лабораторії відчувала себе натхненною бути собою. Творити і втілювати свої ідеї в реальність. Команда супер постаралась, я дійсно полетіла з нашої планети і досліджувала нові світи. Дякую, що не забули повернути на Землю))

Після Креативної лабораторії в мене було відчуття, коли розумієш, що це воно. Те саме, що так захоплює і надихає. Я познайомилась з крутими людьми, які не бояться творити щось нове, видумувати якісь крейзі ідеї і втілювати їх в реальність. Я зрозуміла, що фантазувати і видумувати це не дивно, це кльово. Безпечний простір для ідей та натхнення- це Креативна лабораторія для мене.

Ксенія Кот, членкиня ФРІ Дніпро

Креативна лабораторія перебільшила очікування. я думала, що мені буде нудно, бо я старенька. но нє. було норм.
плюс у веселому брєду, який ми створювали можна знайти раціональні зерна майбутніх проектів або щонайменш ідей для креативного подання у медіа нинішніх проектів. медійники – активуйтеся.
якщо ви зі стареньких і думаєте: “та шо там може такого буть? я все знаю” – то можете залишити свої кліше для землі, а у лабораторії увімкнути чистий розум.
а ще ліцезрєть Льоню у його шоломі – це восхєтітельно.

Ірина Пилипчук, голова освітньої служби ФРІ Луцьк

Сотні оффлайн проєктів було здійснено під час карантину. Будьмо відвертими, що всім вже набридли такі заходи, бо увага швидко розсіюється, не відчувається контакт. Креативна лабораторія – не про це. Це дійсно особливий проєкт з особливою ігрофікацією. Що найбільше сподобалось? – все. Починаю від команди, люди заряджені на хороший спільний результат, вмотивовані, готові вчитись та ділитись досвідом. Завершуючи, учасниками. Вони не бояться чогось нового (і тут цей ризик виправданий), готові брейншормити і багато креативити. До вподоби все, особливо, як був створений наш новий світ і поряд з ним були нереально класні люди.
Думка: пробуди творчість в собі, як та земна буря)

Повернення додому)

***

В разі виникнення питань, можна звертатись до цих людей: Катерина Білохвіст(голова освітньої служби ФРІ), Леонід Корнієнко (ФРІ Луцьк), Ірина Пилипчук (ФРІ Луцьк), Тептя Людмила (освітня служба ФРІ),
Ольга Д’яконюк( ФРІ Чернівці), Анастасія Гайдич (ФРІ Івано-Франківськ)