Етикет – це коли поводишся краще, ніж зазвичай

Share

Етикет – це коли поводишся краще, ніж зазвичай. Часто сьогодні ми нехтуємо елементарними правилами етикету, а дарма. Не знати правил етикету – значить, по суті, залишатися тим же неандертальцем, тільки зі смартфоном. Сучасний етикет – це правила поведінки, що допомагають справляти приємне враження і будувати ефективне спілкування.

Івано-Франківський осередок вирішив, що час змінити ставлення молоді до етикету і провів онлайн-лекцію “Основи сучасного етикету”. Спікерка Аліна Скибинська допомогла нам освоїтися у цій сфері. Вона – сертифікована викладачка з дипломатичного протоколу, спеціалістка з ділового та світського етикету, засновниця Академії ділових манер та комунікацій “A Academy”. Аліна радо поділилася досвідом і відповіла на питання, які цікавили учасників. Тож ми підготували для вас корисні кейси з лекції.

Small talk – мистецтво говорити про все ні в що не заглиблюючись. Пам’ятайте, що релігія, політика, гроші, особисте життя, здоров’я, сексизм, ейджизм – теми-табу для такого формату спілкування. До речі, про особисте життя: коли в нього втручаються, то можете відповідати запитанням на запитання. На світській зустрічі говорити про свою посаду – моветон, тобто не прийнято. Щоб не здаватися хвалькуватим, не варто займатися надмірною самопрезентацією і розповідати про свої титули та ранги. Говоріть про себе лише правду.

Під час спілкування головне, щоб жести були відкритими. Не варто тримати руки в кишенях, бо це демонструє несерйозність намірів. А от вказівні жести вважаються агресивними. Важливим є зоровий контакт. Він справляє враження мудрої людини, яка знає про що говорить. Крайньою темою нашої лекції були подарунки. Отож, коли отримуєте подарунок і знаходитесь з людиною один на один – сміливо відкривайте . Натомість, коли людей багато – це неприйнятно.

Після гучної вечірки не забудьте подякувати людині за подарунок до 12:00 наступного дня (якщо досі цього не зробили). А якщо подарунок некоректний чи принизливий для вас, то ви завжди маєте право його повернути. Найкраще це робити особисто, а не через посередників. Слід пам’ятати, що етикет змінюється з часом. Те, що було обов’язковим 100 років тому, сьогодні буде здаватися як мінімум дивним. Норми і правила етикету “підлаштовуються” під кожну епоху.
Етикет – це норми, а не обов’язок, однак дотримання правил етикету може істотно полегшити наше життя. Тож хочеться завершити словами мудрої Ліни Костенко: «Люди, будьмо взаємно красивими!»