Як громадським активістам комунікувати тему коронавірусу в Україні

Share

У п’ятницю, 10 квітня, пройшов вебінар від Вероніки Кобзистої на тему : «Як громадським активістам комунікувати тему коронавірусу в Україні».

Комунікаційниця заступника міністра охорони здоров’я наголосила, що спілкуватися на дану тему громадським активістам необхідно, навіть, якщо здається, що джерел і так надто багато.

Для того, щоб комунікація була справді ефективною, Вероніка сформувала ряд підказок для тих, хто поширюватиме інформацію про хворобу.

Дані потрібно брати лише з перевірених джерелах:

 1. Офіційні веб-сайти ВООЗ
  https://www.who.int/ua
 2. МОЗ
  https://moz.gov.ua/
 3. Сайт Центру громадського здоров’я
  https://www.phc.org.ua/
 4. Офіційний веб-сайт Національної служби здоров’я
  https://nszu.gov.ua/


▪️ При висвітленні інформації про захворювання НЕ варто приписувати йому етнічну приналежність, адже формулювання «вірус з Китаю» і тому подібне може викликати ксенофобські настрої.
▪️Окрім цього, не потрібно називати хворих жертвами чи писати, що вони заражають інших.
▪️ Не можна поширювати неправдиві чутки про «другу хвилю іспанки», «початок апокаліпсису» тощо. Люди й так знаходяться в постійному емоційному напруженні, тому не треба нагнітати ситуацію ще більше.
▪️Натомість краще називати захворювання повною назвою COVID-19 та вживати наступні словосполучення: «люди, хворі на COVID-19» чи «пацієнти з COVID-19».

Якщо вам необхідна статистика (наприклад, про кількість хворих/забезпечення медперсоналу всім необхідним/ кількість вільних ліжок в інфекційних чи вільних ШВЛ), тоді зайдіть на сайт Кабінету Міністрів та перейдіть у відділ «Аналітичні панелі». Там будуть доступні дані, що оновлюються кожні 2 години.

Спілкуйтеся з аудиторією дружнім тоном та «перейдіть» на її мову. Спробуйте креативно подати матеріал. У жодному разі не звинувачуйте людей.

Використовуйте всі можливі зв’язки для поширення інформації та пам’ятайте, що до громадських активістів довіра зазвичай є більшою. Намагайтеся зробити людей свідомішими!