Уляна Кашепа: моделі поведінки й образ ФРІшника

Share

Коли людина займається певною діяльністю, то рано чи пізно, зазвичай, вона ставить собі наступні запитання: « А яка мета цієї діяльності? Що я можу зробити для того, щоб покращити її? Який образ буде ідеальним для даної активності і як його досягти?» ФРІшникам і ФРІшницям, як громадським діячам, перш за все необхідно розуміти свій «ідеальний образ», з чим допомогла розібратися Уляна Кашепа на своєму воркшопі, що відбувся 12 квітня.


Воркшоп організований за ініціативи Івано-Франківської ФРІ для того, щоб кожен член та кожна членкиня Фундації Регіональних Ініціатив могли розробити власні моделі поведінки, а також застосувати їх згодом і для всього осередку.
Щоб полегшити дане завдання, Уляна Кашепа на прикладі піраміди Ділтса допомогла сформувати «образ ФРІшника».


Закони логічних рівнів такі:
1. Відповідь на запитання «Чому це так?» міститься рівнем вище.
2. Розв’язок проблеми слід шукати двома рівнями вище.
3. Зміни на вищих рівнях обов’язково тягнуть за собою зміни на нижчих рівнях ( у зворотньому напрямку це правило діє не завжди).

Для розробки моделі поведінки ФРІшника, завдання було поділено на 2 етапи:
1. Дослідження. Учасники воркшопу перелічували оточення ФРІ ( в яких місцях проводяться збори, події, майстер-класи тощо), розписували поведінку (робота над проєктами, рефлексія, тімбілдинги, аналіз помилок, організація заходів, розгубленість, байдужість і тд.), а також здібності, цінність, ідентичність і місію (змінити світ, об’єднати людей задля спільної мети, створювати щось нове й необхідне, піднімати настрій…)
2.Напрацювання. На цьому етапі учасники ділилися думками, навіщо і чому виникають пункти з 1 -гоетапу, а також як їх виконувати.


Наприкінці був готовий образ ФРІшника, який кожен може використовувати як для покращення своїх якостей, так і для розвитку осередку.