«Битва Осередків» від освітньої служби

Share

Всі люблять змагатися за перемогу, вигравати призи, і здорова конкуренція – один з шляхів, як це зробити безболісно і з користю.

Другий рік поспіль Освітня служба ВМГО ФРІ організовує внутрішній проєкт “Битва осередків”. Його засновниця та двічі координаторка – Ірина Копайгородська, розповідає звідки все почалося.


“Свого часу я задалася питанням: як зробити так, щоб менеджери які пройшли навчання, справді спробували втілити те, чому навчились. З цього і народилася Битва Осередків — змагання, яке змогло рутинні речі перетворити на цікавий квест, а командам допомогло згуртуватися над спільною ціллю і стати ефективнішими. Цікавою особливістю цієї Битви стало те, що керувати командами довіряли потенційним лідерам без досвіду або це робили різні люди у різні тижні. І тут ми спостерігаємо той ефект, коли певні рамки гри і команда підсилюють людину, яка потім підсилить команду. А це надзвичайно круто!”

фрі северодонецьк


Битва осередків – це внутрішнє всеукраїнське змагання між осередками ФРІ для обміну досвідом, розкриття особистого потенціалу, командної роботи та розвитку свого осередку.

Уявіть шлях через гори з лісами, полининами, гірськими озерами, заходами сонця, нічними привалами та розмовами біля ватри.
Подібним шляхом пройшли наші осередки через усі тижні проєкту.

Ця подорож була шаленою: 14 осередків, 6 тижнів і по 4 завдання щотижня. Ми рухалися дружньо, активно і отримали багато нематеріальних “скарбів” для себе та своїх осередків. Звісно, як це буває і в житті: комусь було важко, хтось дуже втомився, хтось загубився на півшляху. Та більшість учасників натхненно рухалися до фінішу і насолоджувалися пригодами.

Цікавий шлях учасники пройшли протягом двох місяців змагання. А познайомитись з ним можна через інфографіку.

IMG_5501

Декілька точок на “карті завдань”, які запам’яталися найбільше:
З креативних завдань по дослідженню власних осередків: складали портрет осередку, дерева досвіду, асоціативні карти та кар’єрні драбини.
З аналітичного і логічного: робили SWOT аналізи, публікували річні звіти роботи осередків на сайт ФРІ
З натхненного: ставили 10 перших кроків для розвитку осередку, мали спільну рефлексію координаторів Битви в осередках, ділились спільними досягненнями в чатику і постійно підтримували зв’язок між командами
З публічного: робили швидкі, але актуальні вуличні акції
З особистого: планували особистий рік та намагались усвідомити, чому займаємося волонтерством.

А оцінювати виконані завдання радо зголосилися досвідчені ФРІшники/ці: Валерія Головачова, Дмитро Бесенюк та Ігор Ситник.

Валерія відгукується про свою роль у проєкті: “Бути суддею Битви осередків – цікаво. Я спостерігала, як змінюється залученість осередків, бо дуже видно, хто ще зацікавлений у виконанні завдань, а хто вже трохи втомився. Ще один важливий інсайт для мене: у завданнях, що стосувались внутрішньої ідентифікації осередків, у всіх були спільні риси. Це значить, що ми дійсно всі тримаємось спільними цінностями, і мені, під час читання виконаних завдань, дуже приємно було це вкотре усвідомлювати. У цілому, вважаю, що Битва дала осередкам більше відчуття єдності, ніж змагання.”

86810834_2572860989707193_1098984905871720448_o

Ну і звичайно, згадаємо про переможців, на яких ще чекають класні подарунки:
1 місце заслужив ФРІ Київ
2 місце розділили два осередки – ФРІ Чернівці та ФРІ Суми
3 місце отримав осередок  ФРІ Луцьк

Анна Кореневська, під керівництвом якої ФРІ Київ здобули 1 місце, ділиться своїми думками про користь Битви: “Члени і членкині осередку пришвидшилися завдяки завданням, деякі з завдань розширилися і трансформувалися в набагато крутіші події. Комусь це стало як неочікуване випробування і виклик (наприклад наш перформанс про інфопростір)”.

Богдана Калиновська, координаторка змагання у ФРІ Луцьк, робить такі висновки:  “Головне те, що ми зрозуміли, що можна робити ще більше і краще. Головне робити щось не заради місця, а для якості. Важливо не забувати для чого ця битва – щоб об’єднати людей всередині осередку і осередки між собою. А переможцями є ті, хто зрозумів важливість команди”.

Щоб запам’ятати переможців Битви осередків цього року, Освітня служба ВМГО підготувала цікавий тест “Який ти ФРІ-осередок?”. Пройдіть його і дізнайтеся, з яким осередком у вас збігають вподобання.

квітка досвіду фрі київ

Завершимо словами засновниці проєкту, Ірини: “Битва Осередків — це той унікальний кейс всеукраїнського проєкту, який синхронізує осередки та команди, показує больові точки, дозволяючи їх пропрацювати і зрештою зміцнює нас, як всеукраїнську організацію. Дуже важливо, щоб вона відбувалася щорічно, і у 2021-му, і всі роки потому, адже це про колосальний обмін досвідом та включеність, про цінності, про мотивацію кожного з нас і про розвиток.

Дякуємо всім осередкам, команді організаторів та журі за те, долучилися до Битви осередків. Разом ми стали сильнішими, більш дружніми та чіткіше усвідомили, хто ми і куди рухаємося.

До наступних пригод!