Тренінг для організаторів і тренерів у Брюсселі — столиці Бельгії та ЄС

Share

На початку грудня 2019 року Олена Новік та Андрій Сідлецький — члени ФРІ — долучилися до польсько-української команди й разом з Nga PV та Марією Літвіновою стали учасниками тренінгу «ToTo — Empowering trainers and organizers», який був організований на базі міжнародного об’єднання громадських організацій YEU International, куди входить і Фундація Регіональних Ініціатив. Захід був розрахований на тренерів та організаторів, що хотіли б поліпшити свої навички в роботі над молодіжними програмами на місцевому і європейському рівнях.

Крім фрішників, учасниками тренінгу стали представники дев’яти країн: Кіпру, Португалії, Туреччини, Болгарії, Іспанії, Македонії, Латвії, Польщі та Бельгії.

Під час заходу сесії були розподілені на групи для організаторів і тренерів. Організатори виконували завдання на тему мотивації, проджект-менеджменту, методології управління проєктами, тоді як тренери брали участь у сесіях з емоційного інтелекту, ораторського мистецтва.

Для Андрія робота в команді іноземців, де кожен упевнено висловлював свою думку, стала справжнім викликом. Спочатку було складно налаштуватися на спільну хвилю для роботи над завданнями, однак завдяки досвіду та правильній комунікації цю проблему вдалося подолати вже наступного дня. А ще, окрім нових методологій, ця програма допомогла краще пізнати самого себе.

 Олена ж долучилася до команди тренерів, де навчалася правильно складати програму, налаштовувати комунікацію з аудиторією, розвивала репрезентативні навички, вивчала стилі та методи навчання, інноваційні підходи.

У проєкті брали участь люди з різним досвідом — від новачків до досвідчених організаторів і тренерів, тому дібрати програму, яка підійшла б усім, було складно. Хоча, як зазначає Олена, «усі учасники опинилися в правильному місці в правильний час». У міжкультурному середовищі молодь черпала нові знання та враження про роботу в іноземних країнах, ділилася стилем життя й традиціями або із захопленням спостерігала, наприклад, за колоритною групою з Болгарії. Спочатку здавалося, наче ці болгари нікого до себе не підпускають, та виявилося, що вони всі дуже дружні! І справді, такі заходи — чудова можливість не лише здобути цінні навички, а й отримати міжкультурний досвід, а ще нових друзів та плани відвідати інші країни.

Щодо рівня проведення заходу, то фрішники очікували дещо серйознішої підготовки від самих організаторів YEU International. Однак неприємний досвід від так званого miscommunication компенсувала спільна робота в крутій мотивованій команді, а також цікавий матеріал занять.

В Олени Новік Брюссель викликав суперечливі враження. Дівчина ділиться, що вважала його перлиною Європейського Союзу, а місто виявилося досить брудним та з великою кількістю мігрантів, що було незвичним. Однак програма лишила по собі приємні спогади: запам’яталися прекрасні люди, вечірки, похід до Європарламенту й теплі побажання, які учасники писали одне одному в останній день☺️

Можливості є всюди, головне — не пропускати їх! Тому нехай позитивний досвід учасників європейського тренінгу послугує додатковою мотивацією як для інших фрішників, так і для української молоді загалом.

Підготувала Марія Рідкоус