То як все-таки знайти роботу мрії?

Share

Напевно, ми не відкриємо Америку, якщо скажемо про те, що диплом та і взагалі спеціальність в університеті відіграє мінімальну роль при працевлаштуванні. Проте більшість молоді навіть не замислюється про це: вони ходять на пари, інколи десь підробляють і після закінчення університету не завжди знають що робити. І навіть з величезним багажем знань, soft та hard skills і знанням мов не можуть знайти роботу.

Саме проблему працевлаштування молоді і намагалась вирішити команда проєкту “Агов, шукаєш роботу”. Організатори заходу — активісти громадської організації “ФРІ Київ” разом із 20-ма учасниками впродовж двох днів проходили весь цикл влаштування на роботу.

IMG_0766(1)

Координаторка проєкту Олена Новік каже, що проблема працевлаштування молоді в нашій країні стоїть досить гостро, а сама ідея організації такого інтенсиву виникла на одному із міжнародних обмінів. Тому після повернення додому, із набутими навичками взялась втілювати напрацьовану ідею разом із командою.

IMG_0853(1)

Впродовж першого дня учасники працювали над тим, як все ж таки знайти роботу мрії та зрозуміти якій справі ти готовий віддавати значну частину свого часу. Відбувалось все це у форматі тренінгу від коуча Кароліни Павловської. Після чого Катерина Довгаль, одна із засновниць телеграм-каналу UGEN, розповіла де саме, окрім сайту work.ua можна знайти роботу. Найтиповішими помилками молоді є пошук позицій нерелевантних своєму досвіду, страх помилитись і розсилати одне резюме на всі проекти, не корегуючи під вакансію.

IMG_0869(1)

Спікерка Яніна Хіжінська ділилась з нами корисними навичками, які нині важливі для успішного працевлаштування. Серед яких: гнучкість, критичне мислення, креативність та вміння адаптуватись у будь-якому середовищі. Команди складали портрет ідеального кандидата та своє ідеальне резюме. Учасники зізнаються, що найкраще резюме, яке у них було до цього, варто повністю переписати.

“Дуже круто, те що спікери теж пройшли цей шлях, який проходимо зараз ми: від студентства, пошуку роботи і до успішних посад. І вони давали вже практичні поради і чіткі поінти, де і що шукати і як відбувається процес працевлаштування на конкретних кейсах”, ділиться Катерина, одна з учасниць вікенду.

IMG_0921(1)

З розумінням того, в якому напрямку вони хочуть рухатись, із навичками та ідеальним резюме, учасники прийшли на другий день проєкту, аби навчитись презентувати себе на співбесіді. Бо саме це є одним із важливих етапів при влаштуванні на роботу — вважає спікерка Анастасія Кожухівська. Вона розповіла, як правильно готуватись до інтерв’ю з роботодавцем та як розповідати про свої досягнення, навіть, якщо це шкільні грамоти. Спершу говорили наскільки важливо вміти себе продавати, а потім кожен міг продемонструвати засвоєні знання та пройти співбесіду в реальному часі.

IMG_0930(1)

Завершальною темою програми була проблема адаптації в колективі. Спікерка Анна Пашкевич, HR-менеджер у одній з IT-компаній, рекомендує прописати свої очікування від посади і поділитись цим із керівництвом. Говорили також про так званий work-life balance, тобто баланс між особистим життям, хобі та роботою. 

“Якщо в тебе є робота, але немає особистого життя чи улюбленого заняття, то є ризик швидко вигоріти і рано чи пізно тобі доведеться надолужувати ці сфери. І не варто перепрацьовувати, бо це здаватиметься продуктивним лише перший тиждень”, —  ділиться Аня.

І радить знайти те, що буде давати вам сили і з допомогою чого зможете відновлюватись, для Ані — це похід в гори та подорожі.

IMG_0969(1)

Окрім насичених лекцій на учасників чекав нетворкінг. Вони обмінювались досвідом та ділились наболілими проблемами з якими зіштовхувались при пошуку роботи. Усі вбачають цінність в таких проєктах, адже вони направлені саме на опрацювання теми працевлаштування та усвідомлення того, чим ти хочеш займатись в житті.

“В університетах немає спеціалізованих курсів, тематичні тренінги коштують дорого і цей проєкт — це доступний, унікальний продукт для молоді. Вважаю, що такі заходи потрібно проводити часто, бо є проблема і є запит від молоді”, — каже координаторка Олена

IMG_1417(1)

Якщо говорити про статистику, то згідно з даними Державної служби зайнятості за 2018 рік 51% молоді працює не за фахом. Проблема вибору спеціалізації в університеті — також вкрай важливе питання. Як говорили наші спікери —  диплом не вирішує, чим ви будете займатись в професійному житті. Набагато гірше те, що кожна п’ята молода людина нині безробітна чи працює на тимчасовій роботі (серед усіх 16,8% молодих людей, згідно зі статистикою Мінмолоді за 2018 рік). Але все залежить тільки від вас. Ні освіта, ні викладачі чи батьки не допоможуть вам влаштуватись на роботу мрії. І не варто опускати руки за першої ж невдалої співбесіди чи компанії. Пробуйте і тільки тоді ви знайдете, те що вам до душі.  

Ми склали 5 основних пунктів, які засвоїли на заході та які допоможуть під час пошуку омріяної вакансії (або це для тих, хто не хоче читати усю статт

IMG_1599(1)

1. Виділіть свої soft та hard skills, намагайтесь зрозуміти, що у вас добре виходить та від чого отримуєте задоволення найбільше. Окресліть свої життєві цінності.

2. Набувайте досвід у стажуваннях, студентських ініціативах, громадських організаціях та різноманітних волонтерствах.

3.Правильно оформлюйте свій досвід в резюме. Навіть, якщо вам здається, що ваші досягнення незначні, але вони схожі з обов’язками в компанії — вказуйте обов’язково.

4.Ретельно готуйтесь до співбесіди, вивчіть візію, місію та цінності компанії. Під час інтерв’ю будьте собою і ставте запитання майбутньому роботодавцю.

5. Балансуйте між роботою, навчанням, особистим життям та саморозвитком. Не забувайте відпочивати та дбати про власне самопочуття.