Як пройшла “Сходка НЕфорів” у Луцьку

Share

Ось і завершився всеукраїнський Освітній з’їзд ФРІ під кодовою назвою “Сходка НЕфорів” у Луцьку.

9-10 листопада близько 30-ти активних членів ФРІ взяли участь у з’їзді та мали насичені освітянські вихідні.
На заході ми занурилися у питання неформальної освіти з головою, а допомагали нам наші прекрасні спікери та не менш прекрасні локації.

Перший навчальний блок  провели в чудовому історичному місці Художній музей м. Луцька, відділ ВКМ та з допомогою Захара Ткачука розбиралися в поняттях формальної та нЕформальної освіти, в її сенсах та актуальності. А стіни, вкриті картинами, додавали шарму та краси.

IMG_2730
IMG_2745

Всі наступні сесії нас оточували стіни супер затишного  Молодіжного центру Волині.
З Катею Білохвіст визначали, чому кожному з нас важливо займатися освітньою діяльністю та розбирали Концепцію роботи Освітньої служби на прикладі ФРІ Луцьк, а також шукали рішення до викликів, які є в наших осередках.

IMG_2771
IMG_3153
IMG_3156

Уляна Кашепа аналізувала разом з учасниками актуальні та неактуальні формати заходів, в тому числі у ФРІ. Вчилися зі “старих” проєктів робити нові “родзинки”. В результаті: “Є ідеї нових заходів та натхнення їх реалізовувати”, – сказала одна з учасниць.

IMG_2976

Час знайшовся і для танців, бо стільки інформації треба обробити, що активний відпочинок – це саме те. Тому вечір ми  провели дуже енергійно, танцюючи в навушниках вулицями міста під плейлист сучасної української музики на DANCE Walking. Проєкт, який дав можливість бути вільними та в хорошому сенсі божевільними.

У недільний ранок  разом з Інною Волковою, головою Освітньої служби ВМГО ФРІ,  говорили про мету та результати проєкту, розглядали SMART, складали логічні програми та дізналися про етапи розвитку компетентностей.
Цікавою була коротка симуляція комунікації зі спікерами, під час якої учасники в командах запрошували на проєкти спікерів у телеграмі. Було цікаво потім дискутувати про “а чому Привіт, а не Доброго дня?”. Також дізналися про різні ролі мультиплікатора і  розібрали цю тему практично.

IMG_3097
IMG_3180

На з’їзді були учасники з 9-ти осередків: ФРІ Київ, ФРІ Харків, ФРІ Луцьк, ФРІ Ужгород, ФРІ Івано-Франківськ, ФРІ+, ФРІ Чернівці, ФРІ Біла Церква, ФРІ Суми, які наповнили Сходку цінними обговореннями та спільними активностями.

“Варто їздити на такі заходи для того, щоб відкривати  для себе нові форми взаємодії з людьми, виходити з зони комфорту, почути думку кожного та й взагалі такі сходки – прекрасна платформа для нетворкінгу”, – поділилася враженнями одна з учасниць проєкту.

IMG_2682
IMG_2677
IMG_2648


“Сподобався формат відео-звернення  від вже досвідчених членів ФРІ: Олександр Ткачинський (Alex Tkachynskyi) Dmitriy Dyadyk Анна Соха Євген Бондаренко, про те чому вони займаються освітньою діяльністю і як це допомогло в майбутньому.  Відео дійсно були надихаючими”, – прокоментувала ще одна учасниця.

Команда ФРІ Луцьк дякує за підтримку та надання таких прекрасних локацій Художній музей м. Луцька, відділ ВКМ та Молодіжний центр Волині.

Автор: Бабюк Валерія

Фото: Євтушко Юра