Інтеграційно-навчальна поїздка до Кракова

Share

Члени Міжнародної служби ФРІ здійснили інтеграційно-навчальну поїздку до Польщі, відкрили для себе нові можливості, знайомства та культурні місця країни.

Працювати в міжнародному напрямі можна не тільки з дому й через скайп, а ще й особисто виїжджаючи в інші країни, спілкуючись з іноземцями, зустрічаючись з організаціями інших країн. Міжнародна служба ФРІ так і вчинила — розширила горизонти своїх діяльності, бачення та можливостей!

3–6 квітня 2019 року члени Міжнародної служби взяли участь в інтеграційно-навчальній поїздці до Кракова.

Поїздка передбачала:

  • стратегічне планування розвитку служби;
  • зустріч та майбутнє партнерство з організацією U-work;
  • зустріч з українськими активістами в Кракові;
  • інтеграцію членів служби;
  • ознайомлення з Краковом;
  • виїзд до Морського ока.

Коли ви в іншому, досі не знайомому для себе, місті, та ще й в іншій країні, то такі поїздки неабияк зближують: перед вами постає чимало питань і проблем, які варто вирішувати тільки разом та узгоджено. Андрій, Ярослав, Микола, Ольга, Марія, Анастасія та Юлія організували самі для себе поїздку так, щоб вона вийшла і максимально корисною, і максимально приємною.

Команді випала чудова можливість проаналізувати, як працює громадська організація Fundacja współpracy polsko-ukraińskiej U-work. Своєю роботою вони вирішують важливе питання захисту мігрантів, а саме українців. Кожен мігрант, який має проблеми з працевлаштуванням, виплатою заробітної плати, навчанням в університеті або просто з інтеграцією в польське середовище, може безплатно звернутися до пункту допомоги офісу U-work. Ці люди виділяють свій час та зусилля, щоб допомогти звичайним громадянам, які часто приходять із кризовими ситуаціями. Також організовують міжкультурні польсько-українські заходи, мовні курси та багато різних проектів на підтримку українців у Польщі.

Міжнародна служба ФРІ була приємно вражена відданістю працівників та волонтерів цій ідеї та гостинністю, із якою вони їх прийняли. Обмінялася досвідом та переконалася у важливості волонтерської роботи.

Щовечора після насиченого дня міжнародники збиралися разом і рефлексували. Обговорювали проведений день, планували наступні дні, дискутували щодо діяльності Міжнародної служби, озвучували нові ідеї розвитку, висловлювали власне бачення щодо служби.

За словами ФРІ-шників, поїздка видалася такою цікавою, що важко визначити найулюбленіший момент, та однак кожному найбільше сподобалося щось одне, унікальне.

Голова Міжнародної служби Андрій так коментує поїздку: «Вперше наша команда їздила за кордон на подібні інтеграційні проекти, створені та організовані членами команди Міжнародної служби. Ми відкрили нову сторінку культури нашої команди й будемо рухатися далі в напрямку великих підкорень, як підкорили Морське око в Польщі».

«Звісно, ці дні були дуже захопливими: і екскурсії містом, і смачнющі сніданки, обіди та вечері разом, і зустріч з краківською організацією, і подарунки, і виїзд у гори — це незабутньо. Та, хоч як дивно, найбільше мені сподобалося обговорення діяльності Міжнародної служби, плани на майбутнє, визначення пріоритетів, організацію подій. Обожнюю проводити час якісно», — ділиться враженнями від поїздки Юлія.

«Для мене важливо було особисто познайомитися з командою Міжнародної служби для того, щоб зрозуміти, з ким я працюю. Обмін досвідом та поглядами підкреслив, що в нас є багато спільного, а особливо — цікаві ідеї для розвитку служби. А ще запам’ятався похід до Морського ока, бо долати кількакілометровий маршрут — це своєрідний тімбілдинг, який не залишає нікого байдужим» — каже Ярослав про поїздку.

Оля: «В співпраці найголовніше дружня та сильна команда. І найкращий спосіб познайомитися та здружитися — це поїхати разом у подорож. Чарівне місто Краків та величні Татри об’єднали міцними сплетіннями дружби Міжнародну службу ВМГО ФРІ 💕».

Для Миколи цей досвід став особливим завдяки нетворкінгу: «Ми живемо в різних містах і навіть у різних країнах. Зазвичай працюємо дистанційно та спілкуємось онлайн. Дотепер ми рідко бачилися вживу, або взагалі були знайомі лише заочно. Але завдяки цій поїздці ми здружились і дізналися більше одне про одного. А головне — ми згуртувалися як команда. Адже що ближче ти знаєш людину, то легше й приємніше вам працювати разом».

«День був кумедним, місцями незрозумілим, але я все одно вдячна за нього всім і кожному, хто був причетний до моїх нових спогадів!» — таким запам’ятає проведений час Анастасія, яка змогла приїхати тільки на один день, але провести його насичено й у приємному колі активістів.

Враження про поїздку гарно підсумовує Марія: «Міжнародна служба поєднала приємне з корисним! Чотири дні інтеграції в команді, вивчення польської культури, налагодження партнерства з польською організацією, генерування спільних ідей для розвитку нашої служби! Ми зміцнили команду та попрацювали в напрямі наших міжнародних зв’язків і стратегічного планування. Поїхали щасливі, оновлені та з новим натхнення реалізовувати наші ідеї».