Without borders camp

Share

Табір «без кордонів» все ж розташувався в кордонах, проте старовинного Отроківського замку, що в мальовничій місцевості на Хмельниччині.

Особливістю стало те, що його відвідали понад 30-ти учасників не тільки з різних куточків України, а й світу. На таборі були присутні учасники та спікери з Еквадору, Конго, Китаю, Індії та Туреччини, що й відобразило його тематику – розширити знання та кордони спілкування й культурного обміну між Україною та іноземними країнами.

Табір був організований Фундацією Регіональних Ініціатив: координатором Катериною Клименко та командою, що працювала над тематикою та програмою.

Кожен день був тематично наповнений лекціями від іноземців та заняттями відповідно до країни. Першого дня учасники мали змогу послухати лекцію про Еквадор  та отримали майстер-клас із запальної бачати. Наступного дня була захоплива розповідь про Індію та фестиваль фарб холі, що, за словами учасників, наклав кольоровий відбиток  у спогадах кожного. Згодом учасники ознайомилися з культурою Японії та переглянули захопливу презентацію. Ще один день був присвячений Конго: звісно ж з лекцією та ритмічними народними танцями, які нікого не залишили байдужими. На останній день організатори підготували  день України, який всі провели у вишиванках. Змагання по приготуванню борщу також припало до душі.

Крім цього незабутню атмосферу табору творили й інші аспекти. По-перше, мальовнича природа та краєвиди, що перехоплювали подих кожного разу. А ще дух справжнього старовинного замку. Крім лекцій про країни, учасники мали можливість послухати лекції про подорожі та автостоп, що надихнули їх до дії. Поміж насиченою програмою було безліч цікавих ігор та забав, що залишили багато позитивних емоцій та спогадів. Особливо атмосферними були ватри з душевними піснями та читанням «пліток». Можливість спілкування з іноземцями у невимушеній атмосфері привела до інтернаціональної дружби та розвитку навичок спілкування англійською мовою. Поліпшенню фізичного стану учасників сприяли активність програми та походи на річку.

В загальному, зусилля організаторів не лише ознайомити та практично долучити учасників до культур інших країн, надихнути, розширити межі їх бачення світу через міжкультурний досвід, а й створити дружню атмосферу та лишити багато гарних емоцій – не були марними. Їм це вдалося настільки, що учасники не лише продовжують спілкування після табору, а ще й подорожують разом та з організаторами!

 

Дякуємо всім за творення неймовірних днів!