Що найбільше вражає у Країні червоного Дракона, чи допоможе вам знання англійської мови і де знайти порятунок від мільярдного населення країни у самій країні?

Share

Фрішниця Оля Сакурська поділилася з нами своїми враженнями про Китай. Що найбільше вражає у Країні червоного Дракона, чи допоможе вам знання англійської мови і де знайти порятунок від мільярдного населення країни у самій країні? Читаємо, дивуємось, набираємось досвіду.

sRxGEGd6_Zs

Привіт! Третій місяць я живу в Китаї, в місті Хефей. Проходжу стажування в готелі та черлідер групи підтримки баскетбольної команди Хефея.

dZnY8tGaLUU

KhGnGdtYlPM

Азією цікавлюсь давно, мені подобається, що тут все не так, як у нас. Приїхавши сюди я була готова до несподіванок.
Спочатку розкажу про відношення китайців до іноземців. Тут виділяється два типи: одні китайці будуть вас фоткати, показувати пальцем і кричати “лаовай” (іноземець) – від цього відчуваєш себе, як на арені цирку. Інший тип це ті, які не звертають увагу, або навпаки хочуть подружитись, поспілкуватись та допомогти.

fvO-2TrqQE4

З англійською тут проблема, без телефону з перекладачем тут не вижити. Зараз я вже знаю пару десятків слів на китайському, які часто мене виручають. Також навчилася користуватись картою Байду, що взагалі є паличкою-рятівницею в поїздках куди завгодно. Поїздка в автобусі може стати атракціоном, коли стоїш біля водія. Тут тобі і обгони справа, підрізи мопедів, постійні сигнали водіїв.

Повна протилежність це парки. Вони в Китаї – як оазис. Серед метушні міста заходиш в парк і там тихо та спокійно. Прогулюючись по місту одразу звернула увагу, як гарно одягається молодь. Хлопці і дівчата дуже стильні.

w9zqn1IbxRE

Вечір – це час спорту в китайців. Всі виходять на вулицю, збираються в різні групки : танцюють, грають в бадмінтон, бігають, займаються кунг-фу . Цікаво за цим спостерігати.

Ще одна цікавинка, якої нема в Україні, це – нічний ринок їжі. Ввечері на вулицю вивозять барбекю та виставляють столики. В кожному кварталі є своя точка, де народ збирається повечеряти та провести час.
Щодо китайської кухні, то це просто пекло в прямому значенні цього слова. Перець є основою всіх страв. Чарівне слово “буладе ” (без перцю) допомагає в таких випадках. До речі, помідор в Китаї – це фрукт, подають з цукром, та роблять солодкий кетчуп. В місцевих супермаркетах стаєш гурманом, поєднання смаків дивовижне. Тут і чіпси зі смаком огірків, цукерки з креветками і так далі.

Ro9foWDP5Yc

Взагалі на все в Китаї треба дивитись з розумінням того, що “ну це ж Китай” . Бувають тут і ситуації повний треш, або “капец, як так можна”.  Просто треба бути людиною open-minded.
При всьому колориті та суміші вражень мені тут однозначно подобається.