Таємниці міста

Share

1Проект «Таємниці міста» від Рівненської ФРІ виник під керівництвом юного фрішника Яриніча Олега у квітні 2015 року,  як спроба урізноманітнити вільний час молоді міста Рівного.

Метою проекту стали пошук місцевих колекціонерів, налагодження з ними товариських відносин,  проведення пізнавальних зустрічей, популяризація колекціонування як способу дозвілля та подання історичних відомостей про нього, неформальне спілкування, розширення кругозору та ерудованості жителів міста Рівного.

upjM6cJOd9QПерша зустріч в рамках проекту відбулася 24 квітня 2015 року з відомим рівненським фотохудожником, членом правління Національної Спілки фотохудожників України, заслуженим художником Міжнародної Федерації фотомистецтва, членом Національної Спілки журналістів України, членом Національної Спілки краєзнавців України, Послом Миру Олександром Миколайовичем Харватом у його персональній фотостудії «У фарватері істин», де тимчасово розмістився приватний Музей фотографії.

M5mW2zPVekw

 

Музей фотографії ще не має власного приміщення, Олександр Харват про нього ще тільки мріє. Майбутній музей він уявляє у вигляді будівлі, що за формою має нагадувати величезний фотоапарат. Понад сотня раритетних фотоапаратів з різних країн світу чекають на свій модерновий музей! Однак навіть у тісній фотостудії автору та видавцю є чим похвалитися: з-під його руки побачили світ альбоми «Фотовернісаж на Покрову», «Народні джерела», «Рівне. На межі тисячоліть», «Я люблю своє місто», «Рівненський край», «Культурна спадщина Рівненського краю», «В обіймах наготи», «150 Святинь Великої Волині», «Шляхами Великої Волині», «Моя маленька батьківщина», «Пересопниця. Батьківщина української Першокниги»,  «Острог. На межі тисячоліть» та багато інших. Фотохудожник зацікавив учасників зустрічі не лише своїм творчим доробком, а й фактами з власної біографії! Зокрема, мали місце розповіді про численні подорожі світом у незвичайні куточки людської цивілізації.

На згадку про захід Олександр Харват зробив декілька спільних фото, подарував кожному учаснику набір поштових листівок «Рівне. На межі тисячоліть». Підсумовуючи, варто зазначити, що всі були у захваті.

dXvUtih5Xz8Друга зустріч відбулася 15 травня 2015 року у єдиному в Україні приватному музеї сучасного ковальства «Ковальські витребеньки». Засновницею музею є директор ПП «Рівнебудпостач» Ніна Юріївна Крока. Музей розташований на території приватного підприємства.

Ніна Юріївна Крока удостоєна званнями «Кращий керівник року» та «Металева королева України». Під її егідою у м. Рівному щороку проходить Міжнародний фестиваль ковальства «Металеве серце України», за її сприяння у Парку Молоді були встановлені оригінальні ковані скульптури.

Учасники зустрічі мали змогу самостійно оглянути та потримати у руках унікальні речі із металу, пройтися територією, прилеглою до музею, де також розміщено багато цікавих експонатів – герої мультфільму «Маша і Ведмідь», «Ну, постривай!», зменшена модель каруселі «Дитячі пустощі», чудернацькі звірі та гармати! Всередині самого музею не менш вражаюче: впадає в око вишуканий вхід у вигляді переплетінь незвичайних металевих квітів. І важко повірити, що вся ця величезна колекція розпочалася з невеличкого кованого жіночого черевичка… Унікальні ковані шахи, дзвіночки, мечі, кинджали, підсвічники і, навіть, справжній обладунок! Важко перерахувати побачене, бо кожна річ дійсно надзвичайна та несе у собі енергетику металу. Музей відкритий для всіх бажаючих, вхід безкоштовний, але є можливість зробити невелику плату для допомоги дітям-сиротам.uMnETeXwK0M

Третя зустріч рисвячена історії рівненської пошти, української листівки та поштової марки. На перший погляд це ніяк не пов’язано з колекціонуванням, але нам вдалося поєднати два в одному! В якості колекціонерів на даній зустрічі були присутні троє рівненських посткросерів – Людмила Хильчук, Олена Бебко, Олег Яриніч та полтавський посткросер Наталія Тесленко – спеціально запрошений гість. Посткросери – це люди, які надсилають та отримують поштові листівки з усіх куточків світу. На зустріч вони принесли з собою усе своє поштове багатство, щоб поділитися розповідями та емоціями про міжнародний проект «Посткроссінг».

Основна ж тема заходу – історія рівненської пошти. Було прослідковано її існування у місті від кінця XVIII ст. і до сучасності. Ідентифікувати місця на старих фото із зображеннями Рівного допоміг закоханий у місто ентузіаст-краєзнавець Василь Гузій. Він зацікавив аудиторію беззаперечними фактами про славне минуле Рівного за часів польського, німецького та радянського панування за допомогою фотопідтверджень. Окрім того, учасники зустрічі мали змогу переглянути документальний фільм рівненського журналіста Олексія Бухало «Історія рівненської пошти», пізнавальне відео про історію поштової марки, а також насолодитися підбіркою старих світлин Рівного, де подані сучасні їм місця-відповідники («Крізь призму часу», режисер Віктор Булига).

Наприкінці заходу усі бажаючі мали змогу вибрати собі на пам’ять безкоштовну поштову листівку та підписати її у присутності посткросерів.

Ось так завершився перший сезон «Таємниць міста», слідкуйте у соціальних мережах за наступними зустрічами, що вже будуть у вересні 2015 року.

Залишити відповідь