TEDxKyiv 2014 став наймасштабнішим TED-івентом в Україні. ФРІшники відвідали захід в рамках співпраці Київської ФРІ та TEDxKyiv. Заглянути за обрій цьогоріч прийшло близько 600 ентузіастів, серед них і ми. Спікерами подій стали люди, які окрилюють серця і допомагають по-новому дивитися на довкілля.
Богдан Гаврилишин розповів про безреволюційну трансформацію України, що полягає в чотирьох аспектах: абсолютна політична свобода, достатній рівень економічного добробут народу, соціальна справедливість та симбіоз з біосферою . Ключем досягнення цього, на думку пана Богдана, є молодь. Саме тому він став натхненником програми «Молодь змінить Україну», зазначивши: «This was a dream, than it was a plan, now it’s action». В другій частині промови йшлося про хворобу сучасного світу, коли при зростання виробництва і споживання в людини зникає почуття щастя.
Павло Просолов зачепив надзвичайно актуальну тему – потребу створення власне українського героя. Країни свідомі, як наприклад, США чи Японія, не боялися творити національний міф чи то про ковбоя, чи то про самурая. Вони розуміли важливість героя для гуртування нації, зокрема молодого покоління. Таким персонажем в Україні, гадає Павло, є козак, а сам процес становлення цього образу як рольової моделі – допомога дітям. Не можна допустити, аби у їх маленьких головах одного разу постало питання: «Ким я стану, коли виросту, якщо ви не надаєте мені вибору?»
Виступ Олени Стяжкіної змусив залу аплодувати стоячи. Професор Донецького національного університету заглянула в корінь сучасної української проблеми на Сході, спонукала відкинути слово «Донбас» як пережиток минулого, а завершила словами: «В еврейских молитвах есть такое окончание «До встречи в Иерусалиме». И много тысяч лет евреи так заканчивали свою молитву. Я хочу сказать присутствующим здесь дончанам и луганчанам, и тем украинцам, которые хотят не только любить Украину, но и делать для нее что-то. До встречи в Донецке. Донбасс не вернётся в Украину, потому что Донбасса не существует. Здесь будет либо Украина, либо ничего. До встрече в Донецке».
Вадим Грановський поділився секретом другого після води найпопулярнішого напою на планеті – кави. На жаль, більшість жителів Землі споживають неякісний розчинний сурогат, що переповнює ринок. Як творець української кавової культури, Вадим заохочував до споживання справжнього напою, чий смак і аромат точно не зрівняється із порошком у банках. Однак «справжність» має бути не тільки у каві, а й у вашому житті. Відкиньте все і відчуйте себе справжнього! Тільки тоді зможете пізнати істинне задоволення від життя.
Енергохакер Андрій Зінченко розповів про те, як хлопці з вашого двору здатні виробляти електроенергію, якщо тільки захочуть. У кожного є можливість здобути маленьку енергетичну незалежність, долучившись до проекту EnegryTorrent і скориставшись їх досвідом. Так, наприклад, харківський фермер-винахідник Олександр Таран розробив технологію отримання тепла з місцевої сировини. І це тільки початок творчого лету цих амбіційних хлопців.
Також тримали слово і вели назустріч горизонту Євген Букет (патрульний української Вікіпедії), Андрій Козлов (адвокат, що знає, де радар українського суспільства), Сергій Гейл (британський вчений, що колись дозволить нам керувати предметами силою думки), Інна Совун (перший радник міністра, яка знає, куди рухати українську освіту), Леонід Кантер (мандруючий режисер із табуретом) і Тимофій Милованов (економіст зі світовим ім’ям і потребою реформувати рідну Україну).
Мистецьку нотку до виру інноваційних ідей додали Євген Хмара зі своїм фортепіано, Maluma&Takete (Центр психології руху та творчого самовираження), запальні музики Ivan БлюZ, а також українська грузинка із чарівним голосом Софі Віллі.
Кожен із виступів змусив задуматися і мотивував діяти вже зараз. Зробити власний невеличкий реактор, намалювати комікс про Івана Сірка, допомогти реформувати Україну.
Ці ідеї варто поширювати. Долучайся до TEDx!
З натхненням,
Вікторія Корнійчук
Прасолов – Максим! Виправте, будь ласка!