8 листопада відбувся воркшоп “Взаємодія з міліцією”, який допоміг учасникам зрозуміти, що кожен несе певну відповідальність за тих, хто при владі, відповідно й за міліціонерів теж.
Активісти, серед яких були навіть гості із Харкова, послухали лекцію щодо правових основ спілкування із міліціонерами від Антона Голобородька, отримали відповіді на свої питання про правоохоронців, а також здійснили перший невеликий моніторинг міліції.
Дві групи разом із Сергієм Перникозою та Богданом Долінце пройшлися центром Києва у пошуках порушеннь дій міліціонерів і таки знайшли. Знявши невеликі, відео учасники зробили свій перший крок до участі в розвитку руху Copwatch в Україні.
Кожен громадянин має знати як спілкуватися із міліціонером, не боятися правоохоронців, а за потреби – вказувати на їх помилки.
У нагоді стане мобільний порадник “Міліція під контролем”, а також пам’ятки, розроблені Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини (Асоціація УМДПЛ).
2. Пам’ятка “Ти в кімнаті для затриманих” (http://umdpl.info/files/docs/
3. Пам’ятка “Тебе затримали за вчинення адміністративного правопорушення” (http://umdpl.info/files/docs/
4. Пам’ятка “Викликають у райвідділ міліції” (http://umdpl.info/files/docs/
5. Пам’ятка “Спілкуємося з міліціонером” (http://umdpl.info/files/docs/
6. Пам’ятка “Побиття в міліції” (http://umdpl.info/files/docs/
7. Пам’ятка “Як повинні поводити себе співробітники патрульної служби при спілкуванні з громадянами” (http://umdpl.info/files/docs/
8. Пам’ятка “Обшук у твоєму житлі” (http://umdpl.info/files/docs/
9. Пам’ятка “Відчиніть! Міліція!” (http://umdpl.info/files/docs/
Побачив порушення, яке вчиняється міліціонером – вмикай телефон, знімай відео, заливай в інтернет, поширюй і… нехай правоохоронець остерігається… Адже за ним цілодобово слідкує Copwatch!
Голова Київської ФРІ, Вікторія Старченко