Проект «Твоя країна» на Черкащині

Share

Ми живемо у час інформаційних технологій, коли про будь-який захід місцевого, Всеукраїнського, а також Міжнародного проекту можемо дізнатися не  тільки  від друзів, знайомих, а й за допомогою соціальних мереж.Писанкарство

Черкащина – своєрідний літературний оазис, а також чудові краєвиди природи, що надихають митців нас створення картин…. Студенти із різних вузів України мали змогу не тільки відвідати місто, що знаходиться в центрі, а й завдяки проекту «Твоя країна» на чотири  дні «стати його жителями». Це все стало можливо завдяки ініціатору і натхненнику фрішнику Євгену Демченку, адже справді молодь Заходу, Центру, Сходу має згуртуватися. Тренінг з проектного менеджментуОрганізатором у місті Черкасах став Черкаський міський осередок Всеукраїнської молодіжної організації «Фундація регіональних ініціатив», безпосередньою координаторкою – Оксана Галаєва. Тренінги із психології комунікації, громадської діяльності, писанкарства, проектного менеджменту, створення відео, надихали учасників на гарний настрій, а декого і на створення картин. Гарна погода сприяла екскурсіям по місту. Учасники проекту відвідали мікрорайон Митницю, пройшлися вулицею Хрещатик, відвідали Пагорб Слави і відкрили для себе визначні місця Черкас завдяки Юрію Мяусу, який цікаво і змістовно вів екскурсію-діалог.

У Кам'янці в музеїЗавдяки психологічному тренінгу, який запропонувала Оксана Шафоростова, присутні розкривали комунікативні можливості, вчились відтворювати жестами дії іншої людини. Створений позитивний мікроклімат не тільки підвищив настрій,а й дав поштовх для наступних днів перебування у Черкасах.

Мабуть, найбільш насиченим днем для тренінгів, майстер-класів стала субота. Гостинно відчинила двері Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Т. Шевченка, а бібліо-кафе стало місцем пізнання нового. Про громадську діяльність розмірковували разом із Максимом Зеленським, адже якщо хочемо змінити щось, можна це зробити завдяки однодумцям і лише спільним зусиллям. Є думка, потрібно її обговорити, вирішити.Робота у групах

Своєрідним відкриттям для студентів із Кривого Рогу Наталії Разумовської, Поліни Коваленко, із Харкова Вікторії Біселінгієвої та з Києва Дар’ї Пастухової стало відвідання майстер-класу із писанкарства, який провела працівниця бібліотеки Наталія Володимирівна Рєбякова. А для черкащан це не дивно, адже напередодні Великодня у багатьох навчальних закладах, бібліотеках відбуваються подібні заходи.

Їдемо до Кам'янкиЛише на діалозі тренер зможе побудувати цікавий тренінг. Наступним спікером став Антон Голобородько, який приїхав із Києва. Студенти щиро розповідали про свої проекти. Антон зрозуміло і чітко зорієнтував слухачів у важливих аспектах створення проекту, потрібних ресурсів. Доповідач звернув увагу і на складнощі, які, наприклад, можуть виникати при взаємодії із органами  влади.

Від теорії до практики. У трьох підгрупах прописувалися різні заходи, які реалізовуватимуться не тільки у Черкасах, а й в інших містах України. Своєрідного колориту вніс майстер-клас зі створення відео, проведений Оленою Мяус, котра не лише розповіла про існуючі програми, їхні переваги та недоліки, а й продемонструвала, як монтувати відео. Запропонований перегляд відеопоезії дав поштовх для продовження насиченого дня. Вистава у Черкаському обласному музично-драматичному театрі «Хто у домі господар?» дала змогу насолодитися зображеним. Продовженням дозвілля для молоді стали настільні ігри, запропоновані Людмилою Стягайло.У Художньому музеї

У неділю автобус вирушив від Черкас до Кам’янки. Ще більше поринути в історію міст Черкас, Сміли, Кам’янки, села Білозір’я присутні змогли завдяки екскурсоводу краєзнавчого музею Тамари Кур’їної-Коваленко. Велика вдячність за надану допомогу.

Справді, невипадковою була поїздка учасників і бажаючих  до міста Кам’янки, адже тут бував П. Чайковський, О. Пушкін, а ота позитивна атмосфера вічувалась в музеї, де дуже змістовно і невимушено провів екскурсію Олександр Мушта. Хочеться щиро подякувати директорові музею Тамілі Чупак, яка підтримала задум учасників – вони змогли ще й провести поетичний вечір. Перед присутніми виступили члени Національної спілки письменників України Світлана Горбань, Олена Желєзняк, Оксана Галаєва. Дитячі твори представили Наталія Бонь, Анатолій Антонець, гуморески Антоніна Романенко, поетичні замальовки Леся Корж, переклад поеми Євгеній Онєгін Олексій Безгодов і власний гімн України Оксана Дуплій.  Родзинкою вечора стала гра на роялі учня 3 класу Черкаської музичної школи №2 Олега Удальцова.Тренінг з проектного менеджменту

Вікторія Біселінгієва та Дар’я Пастухова не тільки реалізували прописаний проект,а й спробували себе в ролі ведучих. Як на мене, це їм чудово вдалося. Безліч вражень, цікаві знайомства.

По приїзду у м. Черкаси бажаючі завітали до  художнього  музею. Зворушливим і насиченим стало відвідання музею однієї книги – «Кобзаря». Ярослав Литвин  знайомив як із творчістю Тараса Шевченка, так і відзначив неординарності постаті Митця (адже Шевченко був і художником).

Студенти із Кривого Рога, Харкова висловили свої враження на обласному телебаченні та радіо «Рось».

Справді такі проекти, як «Твоя країна» розкривають широкі можливості для молоді у пізнанні рідного краю, України, а це у  свою чергу нові знайомства, проекти, і друзі.

Оксана Галаєва,

Черкаський міський осередок ВМГО «ФРІ»

Залишити відповідь