У Києві створили «Простів Вільної Білорусі»

Share

4 серпня 2013 року в Маріїнському парку в Києві українські громадські організації створили «Простір Вільної Білорусі». «Простір» об’єднає цілу низку правозахисних та культурно-мистецьких заходів, приурочених до Дня солідарності з Громадянським суспільством Білорусі.

«Простір Вільної Білорусі» – цілковито позаполітичний захід, мета якого – підтримати білоруських правозахисників, громадських активістів та всіх активних громадян, а також розширити уявлення українців про ситуацію з правами людини за північним кордоном.

До створення «Простору Вільної Білорусі» долучилися: Центр Громадянських Свобод (ccl.org.ua), Amnesty International в Україні (amnesty.org.ua), Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA (docudays.org.ua), Інститут «Республіка», Фундація Регіональних Ініціатив (fri.com.ua), Конгрес Національних Громад (kngu.org).

Протягом дня поряд із сценою «Мушля» у парку проходили: фотовиставка, перформанс на тему прав людини в Білорусі, збір підписів під петиціями Amnesty International проти секретності навколо смертної кари в Білорусі та на захист білоруського громадянського суспільства, «Вільний університет», «Білоруський боді-арт» та інші заходи.

Особливою подією стала міні-лекція, присвячена історії політичної карикатури, та майстер-клас від відомого українського карикатуриста, переможця та призера численних конкурсів карикатури Олега Смаля.

Центральна вечірня подія – спеціальний показ Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA документальної стрічки “Доволі! До волі…” білоруських режисерів Андрея Куціли та Вячаслауа Ракіцького (2011). Фільм присвячено подіям грудня 2010 року в Мінську, коли після президентських виборів тисячі людей вийшли на вулиці з мирними протестами.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ:

Міжнародний День солідарності з громадянським суспільством Білорусі було проголошено 4 серпня 2012 року, в першу річницю позбавлення волі Алєся Бєляцького, одного з провідних білоруських правозахисників, голови Правозахисного центру «Вясна» та віце-президента Міжнародної Федерації прав людини. Нагадаємо, що Білорусь залишається єдиною європейською країною, де не діє Європейська конверсія з прав людини, а найвищою мірою покарання досі залишається смертна кара.

Залишити відповідь