“Розуміємо права людини” у травні – як це було.

Share

“Все що ми вивчаємо – умовно”

Повернувся з школи для представників неурядових правозахисних організацій, яка проходила в рамках курсу “Розуміємо права людини” і була організована ХПГ(Харківська правозахисна група) разом з УГСПЛ(Українська гельсінська спілка з прав людини). Школа проходила у Харківській області 14-18 травня, хоча для мене вона ще не закінчилась і подумки я все ще знаходжусь там, з тими людьми…

Отже, як ви вже зрозуміли я хотів би поділитись з вами враженнями від данної школи. Говорячи про громадянське суспільство у нашій країні ми часто маємо на увазі виключно молодь, але поринаючи у цю сферу розумієш, що його складає не тільки молодь. Більш того, слід зазначити те, що відсоткова складова людей старше 35 досить значна. От це і показала наша школа. Коли бачиш людей, не молодих, але напрочуд розумних, які відкинули усі зашореності і займаються захистом прав людини, тоді розумієш, що на захисті прав і основоположних свобод стоять усі, від початку, до кінця. До чого все це? Це ж мої враження, а не ваші. Ось я для себе і відкрив, що спілкування з такими людьми може давати багато відповідей на питання, які сидять в голові впродовж багатьох років. З ким ще говорити про кохання та щастя, як не з досвідченою людиною, яка багато чого у цьому світі побачила? А тепер уявіть скільки ця досвідчена людина може зробити у громадській діяльності? Так, багато, я з вами згоден, більш того – дуже багато!
Якщо казати про наповнюючу складову, то ми познайомилися з таким собі “базовим” курсом по правам людини, організації правозахисних кампаній, роботі з ЄСПЛ та ООН, а також наші чудові організатори знайшли час на такі популярні теми, як: проектний менеджмент та фандрайзінг, а що ще підсилює ці теми, та задоволення від них, це те, що їх читав Євген Захаров, якого ви всі прекрасно знаєте та полюбляєте.
Люди були просто неперевершені, і сам розумієш, що треба все інтенсивніше та інтенсивніше займатись самовдосконаленням… А чого коштували наші дискусії до 3 ночі? А рано в ранці вже бігти на заняття… Але ніякої втоми, повірте, ніхто не запізнюється, всі сидять з голодними очима та чекають початку чергового навчального дня! А ще й годують, розумієте? Не треба роздумувати над тим, що приготувати… Це так, наболіла деталь, якою я хотів би підкреслити те, що організація школи була на вищому рівні, хоча ім`я ХПГ та УГСПЛ випереджає їх самих.

“Є фізичні закони, але ми, на жаль, сприймаємо їх як обмеження”

Важко не залишитися подумками там – лекції Всеволода Речицького просто перевертають свідомість, ти отримуєш велику кількість харчів для роздумів, ти отримуєш щось більше ніж думки, ти отримуєш розуміння життя, навіть, якщо воно виплило з розуміння Конституційного права.

“Українці сповнені eros, а от logos у них майже відсутній”

Я звертаюсь до вас, дорогі ФРІшники та інші члени громадянського суспільства – можливо вам зовсім нецікавий правозахист і права людини, і для вас це абсолютно занудні речі, але зрозумійте одне, займатись самоосвітою та дискутувати з людьми на філософські теми, ось те, що робить сьогоденну молодь сильнішою та вищою, адже пам`ятайте що саме вона будує цю країну,що саме вона буде нею керувати, і вона буде і є середнас. Пам`ятайте одне: Хто, якщо не ми?
P.S. Усі помилки є явним проявом неграмотності автора, тобто мене.

Євген Крапивін, ВМГО “ФРІ”

Залишити відповідь