“Практика юридичного правозахисту” – найкращий weekend.

Share

Українська Гельсінська Спілка з прав людини (УГСПЛ) відома кожному правозахиснику і громадському активісту. Одним з подібних проектів, про який іде розмова, був відомий проект “Громадські помічники Феміди” – Курс, для підготовки активістів громадського руху на захист прав людини. Три тижні тому стартував новий Курс, одним з засновників (учасників) якого мені пощастило стати. Він обіцяє поширюватися і розвиватися, до нього долучаються нові фахівці та експерти, які втілюють новації і коригувальні зміни у саму методику навчання. Аспекти юридичного правозахисту, здавалося б, цікавлять тільки юристів. Але це не так. Серед нас є не тільки юристи, є і філологи, психологи, та і я далеко не юрист. Отже, ви самі розумієте, що це цікавить і потрібно багатьом хто займається громадською діяльністю. І до нас приєднуються люди, група стає більшою і більшою. Це надихає працювати далі, знаючи, що молодь цієї країни у майбутньому буде досвідченими правозахисниками. Є кому захищати права людини у нашій країні.
Навчатися доводиться не легко, доводиться вивчати справи, які стосуються жорстокого поводження у місцях позбавлення волі. В основі працюємо з статтею 3 ЄКПЛ(Європейська Конвенція про захист прав та основоположних свобод) та іноді торкаємось статті 6, бо це типово для цих справ. Для тих, хто не розуміє: перша стосується катувань та нелюдського, що принижує гідність, поводження, а друга стосується права на справедливий суд.

Андрій Діденко - експерт ХПГ.

Найбільше працюємо з Андрієм Діденком, експертом Харківської Правозахисної групи (ХПГ), який є дійсно експертом у цій області. Ми слухаємо і інших тренерів, але більше всього займаємося саме практикою, тому не вистачає ні хвилинки, аби дати відпочити своїй увазі. Мені здається у вас виникає одне питання: навіщо воно вам? що ви отримаєте на виході? Відповідь дуже проста, учасники під час тренінгів опановують як юридичні складові справ, так і техніку проведення громадських заходів, які вони в подальшому зможуть втілити на практиці.
Тож у двох словах я вище описав наш курс. Долучитися до нього ще можна, і я дуже б радив Київським представникам ФРІ це зробити. Наступний тренінг відбудеться скоріш всього у наступну неділю, одним з лекторів може бути Олег Левицький.

Дискусії, роздуми.

Отже, ми намагаємось зустрічатися кожної неділі, тому можна сказати що це і є, найкращий weekend. Ось дописую та читаю книжку «Ефективне розслідування фактів жорстокого поводження. Керівні принципи застосування європейських стандартів» Еріка Сванідзе.

Євген Крапивін, ВМГО “ФРІ”

Залишити відповідь