Профільний парламентський Комітет підтримав позицію громадськості проти кримінальної відповідальності за аборти

Share

ФРІСьогодні профільний Комітет Верховної Ради України з питань правової політики в цілому підтримав позицію громадськості щодо законопроекту No.10170 про кримінальну відповідальність за аборти, не прийнявши жодного рішення щодо законодавчої ініціативи. Нагадуємо, що згідно з ч.1 ст.105 Закону “Про Регламент Верховної Ради України”, законопроекти, які не пройшли перше читання в парламенті, автоматично відхиляються після перевиборів Верховної Ради. А відсутність рішення профільного парламентського комітету щодо подібного питання майже гарантує, що законопроект не з’явиться у сесійній залі аж до виборів-2012.

Нагадуємо, що проти законопроекту свого часу виступили близько 50 переважно жіночих організацій. Зокрема, звернення до української влади підписали Міжнародний жіночий правозахисний центр “Ла Страда-Україна”, Громадський рух “Феміністична Офензива”, Харківська обласна ГО “Молодіжна правозахисна група-Харків” (МПГ-Харків), Кримський правозахисний центр “Дія”, Херсонська міська МГО “Нова генерація” та ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ). Сьогодні від профільного Комітету вимагали рішення про рекомендацію парламенту відхилити законодавчу ініціативу такі організації як Громадський рух “Феміністична Офензива”, ГО “Інсайт”, МПГ-Харків, ГО “Жіночий інформаційно-консультативний центр”, ВГО “Центр розвитку демократії”, об’єднання “Боротьба”, ФРІ та ін. Допомагали також Харківська обласна фундація “Громадська альтернатива” та Правозахисний центр “Поступ”. Під час засідання позицію громадськості відстоювала народний депутат Еліна Шишкіна, за що їй особлива подяка. Під час засідання Комітету під його стінами відбувався мітинг проти законопроекту, ініційований Громадським рухом “Феміністична Офензива”.

Нагадуємо також, що 18 квітня Комітет з питань охорони здоров’я рекомендував провести широкі комітетькі або Парламентські слухання з приводу законопроекту No.10170. 23 квітня Головне науково-експертне управління Верховної Ради рекомендувало парламенту відхилити проект. Законодавча ініціатива отримала також негативні відгуки від міністерств охорони здоров’я, юстиції та внутрішніх справ.

Чим законопроект кепський можна прочитати, зокрема, тут – https://fri.com.ua/?p=15052

Залишити відповідь