Громадськість домоглася відкладення парламентського розгляду проекту Трудового кодексу та законопроекту про мирні зібрання

Share

Сьогодні, 21 травня, відбуваються акції протесту проти cьогоднішніх редакцій проекту Трудового кодексу та законопроекту No.2450, що обмежує права громадян на мирні зібрання. У Києві акція розпочалась на Майдані Незалежності. Активісти, заковані в кайдани, рушили під комітети Верховної Ради, де у цей час відбувалось засідання Погоджувальної Ради депутатських фракцій парламенту. Театралізоване дійство символізувало кайдани, в які намагається закувати влада громадян через прийняття двох законопроектів.


В столичній акції взяли участь близько 400 осіб. Серед організаторів акції – Конфередерація вільних профспілок України, Інститут “Республіка”, Громадянський рух “Відсіч”, Незалежна профспілка “Захист Праці”, Національний форум профспілок України, Федерація профспілок працівників малого та середнього бізнесу, Об’єднання “Боротьба”, ВМГО “Фундація регіональних ініціатив”, незалежна студентська профспілка “Пряма Дія”, ВГО Громадянський рух “Контроль ради справедливості”, соціалістичне об’єднання “Ліва Опозиція”, Автономна спілка трудящих, Українське піратське співтовариство, “Антикапіталстичниий спротив”, “Феминістична Офензива” та інші. Також акції протесту пройшли в Донецьку, Ужгороді, Луганську, Миколаєві, Харкові, Одесі, Рівному, Кривому Розі, Севастополі, Сімферополі, Кіровограді та інших містах України.

Представники громадськості висловили свою категоричну незгоду з сьогоднішніми редакціями обох законопроектів. У разі прийняття законопроекту про мирні зібрання, громадяни змушені будуть подавати повідомлення про проведення акції за 4 робочих днів до проведення акції (згідно з офіційним текстом законопроекту), або за 2 робочих дні (згідно сьогоднішнього тексту доопрацьованого варіанту проекту). Наразі, жодних обмежень щодо часу повідомлення немає.

Проект Трудового кодексу обмежує права робітників та суттєво розширюєправа працедавців.

Після акції спікер парламенту Володимир Литвин повідомив, що законопроекти не внесені до розгляду під час наступного сесійного тижня. Водночас, відповідно до попереднього графіку роботи Верховної Ради України, котрі містяться на сайті парламенту, обидва законопроект №2450 має бути розглянутий під час наступного сесійного тижня. Також, минулого тижня радник Президента Марина Ставнійчук висловила сподівання, що законопроект про мирні зібрання буде прийнятий до початку літніх канікул.

Всеукраїнська ініціатива “За мирний протест” надалі слідкуватиме за розвитком подій довкола законопроекту про мирні зібрання. Детальніше про прийняття законопроекту можна прочитати за посиланням: http://bit.ly/KFg4RU

Контаткна особа:

Володимир Чемерис – 050-380-6268

Залишити відповідь