21 травня – Всеукраїнська акція протесту “МИ – НЕ РАБИ. РАБИ – НІМІ”

Share

21 травня, у понеділок, відбудеться Всеукраїнська акція протесту “МИ – НЕ РАБИ. РАБИ – НІМІ”. У Києві акція відбудеться біля стін Комітетів Верховної Ради – саме там зранку відбудеться погоджувальна рада парламентських фракцій, яка визначить, чи виносити новий Трудовий кодекс (законопроект №1108) на голосування на пленарний тиждень 22-25 травня.

Учасники акції також висловлять свої побоювання щодо процесу доопрацювання законопроекту №2450 “Про порядок організації і проведення мирних заходів”, який продовжує загрожувати суттєвим і невиправним обмеженням свободи мирних зібрань в Україні.

Цього дня акції протесту відбудуться також у Донецьку, Луганську, Харкові, Миколаєві, Сімферополі, Севастополі, Кривому Розі, Одесі, Хмельницькому, Вінниці, Рівному, Ужгороді, Львові. Кількість міст, де відбудуться акції, може збільшитись. Про місце і конкретний час, коли відбудуться акції у регіонах, буде повідомлено додатково тут – http://samozahist.org.ua/?p=40613.

Вимоги ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) – відкладення розгляду у парламенті обох законопроектів, допоки у їх текстах не будуть відображені вимоги громадськості.

Із суміжними вимогами в цей день разом з ФРІ також проводять акції Громадянський рух “Відсіч”, ВГО “Інститут Республіка”, ВГО Громадянський рух “Контроль ради справедливості”, Автономна спілка трудящих (АСТ), об’єднання “Боротьба”, Конфедерація вільних профспілок України (КВПУ), Незалежна профспілка “Захист праці”, профспілка “Серп і молот”, Федерація профспілок працівників малого та середнього бізнесу, Національний форум профспілок України (НФПУ), соціалістичне об’єднання “Ліва опозиція”, Українське піратське співтовариство та ін.

Позиція ВМГО ФРІ щодо нового Трудового кодексу – https://fri.com.ua/?p=15376

Позиція ВМГО ФРІ щодо законопроекту №2450:

  • Скасувати адміністративну відповідальність за порушення порядку організації та проведення мирного зібрання, яка сьогодні антиконституційним чином міститься у статті 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дана стаття у сьогоднішній її редакції автоматично перетворить новий закон на “поліцейський кийок”.
  • Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 19 квітня 2001 року, терміни повідомлення про мирне зібрання мають бути у розумних межах і не повинні обмежувати передбачене статтею 39 Конституції України право. Такі терміни мають слугувати гарантією реалізації свободи зібрань. У новому законі має бути відображена диференціація строків сповіщення про проведення мирних зібрань в залежності від типів зібрань. Мінімальний термін повідомлення повинен бути не більшим, ніж 12 годин до початку мирного зібрання. Метою повідомлення про мирне зібрання має бути виключно надання часу владі для підготовки захисту зібрання. У випадку повідомлення влада несе відповідальність за захист зібрання.
  • Відсутність або несвоєчасність повідомлення про проведення мирного зібрання не можуть бути підставами для обмеження свободи мирних зібрань шляхом судової заборони, а також не можуть бути підставами для втручання представників органів внутрішніх справ у здійснення свободи мирних зібрань та перешкоджання у проведенні мирних зібрань, в тому числі для силового перешкоджання.
  • Процедура повідомлення не має жодним чином ускладнюватися. Закон не повинен покладати на громадян не передбачені Конституцією та міжнародними правовими документами обов’язки щодо погодження проведення зібрань.
  • Відповідно до практики Європейського суду з прав людини у законі має бути передбачена можливість спонтанних мирних зібрань – зібрань, про намір проведення яких у визначені законом строки органи влади не було повідомлено.

Про перемовини правозахисників з владою щодо законопроекту № 2450 та ризики цих перемовин читайте тут – http://zmina.org.ua/?p=2262

Про небезпеки нового Трудового кодексу читайте тут – https://fri.com.ua/?p=15376, http://samozahist.org.ua/?p=40594, http://bit.ly/IZJsSJ, http://avtonomia.net/?page_id=344, http://bit.ly/KZjZEb, https://fri.com.ua/?p=15370. Аналіз небезпек для молоді у законопроекті No.1108 у форматі порівняльної таблиці від юриста профспілки “Захист праці” Віталія Дудіна – https://fri.com.ua/wp-content/uploads/2012/05/YTK2012.doc

Довідки:

068 1217741 (Михайло Лебедь)

Залишити відповідь