Share

3

«Корова малює будинок зайця. Заєць читає газету.  Газета схожа на намет, де живе космонавт… Останній полюбляє саджати дерева, на яких  ростуть олівці…».

Якщо ви вважаєте, що я з’їхала з глузду – помиляєтесь! Адже той, хто був в останню п’ятницю жовтня в книгарні «Є» на тренінгу «Прийоми ефективного запам’ятовування» такій чудернацькій комбінації слів не здивується!

Ведучий тренінгу, інструктор «Школи ейдотехніки», ФРІшник  Максим Дергачов, примусив працювати слухачів обома півкулями мозку. Максим  розповідав, як на основі образного мислення з легкістю запам’ятовувати телефони, числа, імена, англійські слова, тексти. Звичайно, не обійшлося і без практики. Але перш ніж випробовувати учасників тренінгу, учасники випробували ведучого. Максим відтворив запропонований аудиторією перелік двозначних чисел  і гральних карт, припустившись лише кількох незначних помилок.

Були розглянуті різноманітні школи і методи запам’ятовування, але, як зауважив ведучий, варто обрати для себе одну школу, і працювати над її методиками. Бо прийомів дуже багато! У  цьому переконались усі, хто прийшов у книгарню на тренінг. До речі, тепер в «Є» меблі закодовані : ). Шафи, годинник і стіни книгарні стали символом номеру телефону Максима. І це дійсно працює – я навіть не напружувала свій мозок, але номер телефону пам’ятаю і досі! Цікаво, що деякі методи з ефективного запам’ятовування впроваджують зараз у школах.  Так, наприклад, у реченні «Синяя галка докаркалась» захована столиця і назва держави. ( Дакар – столиця Сенегалу). Тож вивчення географії для учнів стає легшим і цікавішим. А студентам розвивати пам’ять ще й як потрібно! Окрім використовування методик її покращення, не треба забувати про основну умову – повторення. Завдяки якому ми можемо тримати тисячі «мегабайтів» у голові тривалий час.

Після тренінгу ведучий надіслав методичні матеріали учасникам для самостійного опрацювання.

4

Ірина Петренко,

медіа-служба Харківської ФРІ

fri@frikharkiv.org.ua

Залишити відповідь