“Do you speak English?” EURO 2012 is coming!!!!!

Share

10 червня у Львові відбувся Всеукраїнський флеш-моб “Do you speak English?”. На центральних вулицях міста, на залізничному вокзалі та у аеропорті учасники акції, вдавали туристів і  зверталися до перехожих, міліціонерів, представників комунальних служб, громадського транспорту виключно англійською з проханнями пояснити як краще дістатись тієї або іншої частини міста, пам’ятки архітектури, іншої знакової споруди, де знаходиться найближче відділення поліції чи лікарня.

Після спілкування, перехожим роздавалися українсько-англійський розмовники із найбільш вживаними висловами.

Як сказав Ярослав Мелех, член ЛМОВМГО ”Фундація Регіональних Ініціатив”: “Метою акції  було не лише виявити рівень готовності львів’ян спілкуватися з іноземцями, але й підготувати волонтерів до роботи під час футбольного чемпіонату і зламати стереотип у суспільстві, що волонтерство – даремна безоплатна праця. Якщо з цього приводу говорити про закордонний      досвід, то, згідно соціологічних досліджень, 19% населення Франції хоча би раз у житті долучались до волонтерських акцій, кожен третій німець є волонтером, присвячуючи принаймні 15 годин на місяць роботі у добровільницьких асоціаціях, проектах і групах взаємодопомоги, 26% японців мають досвід волонтерства у минулому, майже третина ірландців вважають себе волонтерами.”

Акція пройшла насправді надзвичайно цікаво та жваво. Працівники міліції, реагували на наших туристів доволі дивно, вони просто відвертались і говорили заберіть камеру; медики, на прохання допомогти, сказали, що в них багато роботи; таксисти, знають тільки слова money, How much і як тільки чують іноземну мову, вартість проїзду зростає одразу у 3 рази; молодь реагувала по-різному, все розуміють, а ось пояснюємо все жестами. Правду говорять невербальна комунікація завжди розуміється краще)

Висновок один, вчимо іноземну мову і навчаємо інших!

Білик Ірина, Львівська ФРІ

Залишити відповідь