Громадська рада при Донецькій ОДА підтримала студентство!

Share
Донецька громада підтримала студентів
Донецька громада підтримала студентів

Відкритий лист з приводу стурбованості Громадської ради при Донецькій ОДА та студіюючої молоді регіону діями Міністерства освіти, науки, молоді та спорту

25 травня 2011 в м. Донецьку в рамках всеукраїнської кампанії «Проти деградації освіти» пройшла акція «Вулична дискусія «Новий закон — голий студент!», яка мала на меті привернути увагу широких верств суспільства до поданого до Верховної Ради Закону України Про вищу освіту у редакції від 16.05.2011, підчас підготовки якого були проігноровані геть усі вимоги студіюючої молоді.

Акція була ініційована чотирма інститутами громадянського суспільства, а саме незалежною студентською профспілкою “Пряма Дія”, Громадським рухом “Відсіч”, ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) та ВМГО “Українська Асоціація Студентського Самоврядування” (УАСС). В акції взяли участь близько 100 осіб, серед яких були журналісти, студенти, викладачі та абітурієнти Донеччини. Аналогічні акції пройшли ще у 20 містах України.

Даній акції передували акції проти прийняття законопроектів «Про Вищу освіту» 31 січня 2011 року №7468 та 28 лютого 2011 року проти прийняття законопроекту-двійника №7468-1. Після цих акцій законопроекти були відкликані з Верховної Ради.

Надалі була розпочата робота над новим проектом закону. Сформовано робочу групу МОНМС, до якої увійшов й один представник студентських та молодіжних організацій.

13.05.2011 прес-служба Міністерства освіти, науки, молоді та спорту (МОНМС) заявила, що результатом роботи експертної робочої групи МОНМС є рекомендація направити вже новий проект на погодження до центральних органів виконавчої влади. В цей же день співорганізатори нещодавніх студентських протестів – Незалежна студентська профспілка “Пряма Дія”, Громадянський рух “Відсіч” та ФРІ – оголосили дату прес-конференції на тему недоліків проекту МОНМС. Але за декілька днів з’явилася ще одна “остання”, четверта, редакція проекту від 16.05.2011, яка з’явилась вже після офіційного завершення роботи експертної робочої групи МОНМС.

В цій редакції більш відчутним є залишок від праці представників студентських і молодіжних організацій під час засідань експертної робочої групи МОНМС, проте позитивних зрушень все-одно недостатньо для того, щоб вважати проект хоча б більш-менш безпечним для студентства.

Громадська рада при Донецькій обласній державній адміністрації виражає своє занепокоєння ситуацією в Донецькій області та закликає Міністерство освіти, науки, молоді та спорту, оскільки воно не має консультативно-дорадчого органу, утвореного згідно постанови Кабінету міністрів України № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», провести обговорення пропонованої редакції закону в областях на базі обласних управлінь освіти і науки ОДА, з метою формування думки громадськості та внесення пропозицій та із залученням дієвих студентських та молодіжних об’єднань та відповідних комісій обласних Громадських рад.

Голова Громадської ради при Донецькій ОДА

В.П. Кіпень

30 травня 2011 року

Коментар ФРІшників: Насправді після студентських акцій протесту 31 січня та 28 лютого 2011 року був відкликаний лише один з вищезгаданих законопроектів –  №7468-1. Усе інше в листі Громадської ради при Донецькій ОДА – вірне.

Залишити відповідь