“Літературний призов” скликав поетів та прозаїків

Share
“Не мечем, а пером”
“Не мечем, а пером”

Дехто може зауважити, що сучасна молодь не цікавиться мистецьким життям міста. Запереченням цього можна назвати проведення традиційних на Черкащині літературних квазіслемів (проходять вчетверте).
Це незвичайна подія не лише для учасників, а й присутніх.
Та і місце проведення дуже привабливе – ресторан «Тарантела» – стало можливим завдяки розумінню і підтримці голови Черкаського обласного відділення Українського фонду культури Анатолію Волошину, який не байдужий до творчої молоді. Уже сама назва “Літературний призов” говорить про спрямування самого сценарію: “…ухвалено рішення про створення… підрозділу літературно-поетичні війська, під гаслом “Не мечем, а пером”.
Серед учасників були конкурсанти віком від 15 років до 41. Кожен намагався якнайкраще продекламувати свої твори, адже зверталася увага не лише на якість поетичного чи прозового твору, а й майстерність виконання.
Звичайно, учасників оцінювало високоповажне журі: Людмила Тараненко, Олександр Солодар – члени Спілки письменників України, Тамара Власенко – заслужена артистка України, Олена Муллєр – акторка Черкаського академічного театру ляльок. За отриманою кількістю балів до фіналу ввійшло шестеро конкурсантів: Олена Колесник, Олексій Юрін, Ольга Сизова, Марія Прокопенко, Анна Митренко, Анна Донець.
У перервах між виступами музичними номерами порадували Олександр Литвиненко та Олекса Хуторний.
За словами голови журі Людмили Тараненко, конкурс набуває обертів, більш високого рівня, урізноманітнюється стиль. Не можна не згадати і слова Тамари Власенко: “Молодь працює творчо, бажає долучитися до читання. Ходіть в колективи, де є режисери”.
Швидко минуло дві години, присутнім не хотілося розходитися, адже це заряд енергією, нові знайомства, живе спілкування, життєдайні враження. І, звичайно, хочеться висловити подяку і зачинателям та організаторам квазіслему «черкаським фрішникам» Олені Довгань та Юрію Мяусу.

ОКСАНА ГАЛАЄВА,
Черкаський міський осередок «ФРІ»

Залишити відповідь