Чому прес-служба Міносвіти “підколює” молодь :)

Share

Сьогодні, 1 квітня, прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (МОНМС) пожартувала, опублікувавши на офіційному сайті міністерства наступне повідомлення про вчорашнє засідання експертної робочої групи МОНМС з доопрацювання міністерського варіанту проекту Закону “Про вищу освіту”:

“Євген Суліма [Перший заступника Міністра] запропонував експертам не перевантажувати проект Закону України “Про вищу освіту” (нова редакція) зайвими цифрами, звернути увагу на стилістичні зауваження та закликав представників студентства, не мовчати, а долучатися до роботи!

Представник Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) Антон Делікатний висловив єдину пропозицію стосовно того, щоб у п.5 ст.22 «У вищих навчальних закладах державної і комунальної форм власності кількість студентів денної форми навчання, прийнятих на перший курс за державним замовленням, повинна становити не менше ніж 51 відсоток від загальної кількості студентів, прийнятих на перший курс за денною формою навчання» прибрати узагальнення – «денної форми навчання», на яку отримав позитивний результат від експертів, які запропонували існуючий текст статті в діючому Законі.”

Оскільки 1 квітня, рано чи пізно, неминуче завершиться, хочемо повідомити прес-службу МОНМС, що, зокрема, ФРІ надала експертній робочій групі 9 пропозицій до міністерського проекту Закону, 7 з яких підготовлені разом з Незалежною студентською профспілкою “Пряма дія”, Громадянським рухом “Відсіч” та Всеукраїнською молодіжною громадської організації “Українська асоціація студентського самоврядування” (УАСС). І заступник Голови ФРІ Антон Делікатний разом з і представниками інших студентських організацій насправді вже неодноразово відстоювали права та інтереси молоді під час засідань експертної робочої групи МОНМС.

Водночас, ми раді, що прес-служба МОНМС має почуття гумору. Але радимо на майбутнє жартувати виключно 1 квітня. Бо, зокрема, попереднє повідомлення прес-служби МОНМС про те, що “у новій редакції законопроекту збережено норми чинного закону щодо оплати за навчання”, вочевидь не відповідає дійсності. Оскільки зараз міністерська редакція проекту Закону пропонує узаконити безконтрольне і необмежене збільшення плати за навчання студентів-контрактників та скасувати прив’язку плати за навчання та за надання додаткових освітніх послуг до грошової одиниці України – гривні. У документі також пропонується зменшити мінімальні обсяги підготовки фахівців з вищою освітою, фінансування яких має здійснюватись за рахунок видатків Державного бюджету. Вилучена й норма про погодження призначення заступника декана,  проректора,  які відповідають за роботу із студентами, з органом студентського самоврядування. А теперішня редакція статті проекту, яка відповідає за вступ до вищих навчальних закладів, передбачає повернення високого рівня хабарництва в школи та ВНЗ під час вступу. Та інше.

На нашу думку, подібні нововведення присутні у міністерському проекті Закону “Про вищу освіту” саме через політику “неперевантаження проекту зайвими цифрами”.

Аналіз небезпек міністерського проекту Закону “Про вищу освіту” можна завантажити тут –  https://fri.com.ua/?p=8383

Також нагадуємо, що міністерський проект є “братом-близнюком” нещодавно відкликаного через студентські протести законопроекту N7486-1. 31 січня у Києві, Донецьку, Житомирі, Хмельницькому, Харкові, Запоріжжі та Одесі студентські та молодіжні організації влаштували акції протесту проти ухвалення законопроекту N7486-1 “Про вищу освіту”. А 28 лютого у Києві, Харкові, Львові, Донецьку, Житомирі, Івано-Франківську, Миколаєві, Хмельницькому, Рівне та Сімферополі студентство вже протестувало проти усіх законопроектів “Про вищу освіту”, які містили норми, що дискримінують молодь. І 10 березня ми отримали результат: законопроект N7486-1 був відкликаний його авторами – сімома народними депутатами з головою найбільшої парламентської фракції на чолі.

Михайло Лебедь,

Голова Ради Старійшин

Всеукраїнської молодіжної організації

“Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ)

Залишити відповідь