Перший крок до участі в громадських радах при ОВВ

Share

Час, визначений для створення громадських рад при органах виконавчої влади (ОВВ) вже пішов. Наголошуємо, що до 11 лютого 2011 року органи виконавчої влади мають створити 578 громадських рад, і багато з них вже почали це робити.

Головним організатором установчих зборів по обранню складу громадських рад є ініціативні групи, які формуються зі складу представників ОВВ, членів діючих громадських рад та інших інститутів громадянського суспільства (ІГС). Якщо ви хочете бути впевнені в прозорості і неупередженості формування громадської ради – станьте членом ініціативної групи. Для цього надішліть відповідну заяву до ОВВ. Приклад додається. Також бажано зконтактувати з відповідальною особою відділу ОВВ, який займається питаннями створення громадських рад, та дізнатись чи вже створена ініціативна група з підготовки установчих зборів, увійти до цієї групи, або ініціювати її створення.

Нагадуємо, що 3 листопада 2010 р. КМУ ухвалив своєю постановою №996 новий порядок створення громадських рад та проведення консультацій з громадськістю. Склад громадських рад буде формуватися не за наказом міністра, а самими інститутами громадянського суспільства. Саме на установчих зборах ІГС зможуть обрати шляхом відкритого рейтингового голосування склад громадської ради, який буде діяти 2 роки.

Команда проекту «Сприяння доступу організацій громадянського суспільства до роботи в громадських радах при органах виконавчої влади» розробила для Вас зразок заяви для участі в установчих зборах інститутів громадянського суспільства по обранню нового складу громадської ради при ОВВ.

Також ділимося з Вами:
• контактами відділів та відповідальних осіб обласних державних адміністрацій, які займаються питаннями створення громадських рад;
• контактами відділів міністерств, які займаються питаннями створення громадських рад;
• контактами наших громадських консультантів.

Ці та інші матеріали також доступні за посиланням – http://gromrady.org.ua/materialy/dlya-ohs

Успіхів!

Команда проекту

Нагадуємо, що проект «Сприяння доступу організацій громадянського суспільства до роботи в громадських радах при органах виконавчої влади» має на меті сприяти проведенню чесних та прозорих виборів до громадських рад при органах виконавчої влади відповідно до нового порядку, затвердженого постановою КМУ «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» № 996 від 3 листопада 2010 року. Для інститутів громадянського суспільства у проекті передбачено:
• інформаційний бюлетень із викладом прав і обов’язків громадської ради, порядку її роботи і створення, а також алгоритму залучення до її складу;
• «гарячу лінію» для консультацій щодо захисту права на участь в громадській раді;
• приклади документів, які ОГС мають подати для участі в роботі установчих зборів громадських рад.
Крім того, ІГС можуть співпрацювати з консультантами для кожного із органів виконавчої влади, які супроводжуватимуть процес створення громадської ради. Консультанти вже закріплені за 20 міністерствами, майже за усіма обласними державними адміністраціям, КМДА, СМДА та Радою Міністрів АРК.

Команда проекту: Український незалежний центр політичних досліджень; Фундація регіональних ініціатив; Творче об’єднання “ТОРО”; Львівська обласна організація Громадянської мережі “ОПОРА”; Творчий центр ТЦК; Одеський суспільний інститут соціальних технологій; Донецька обласна організація Комітету виборців України; Центр громадського адвокатування (м. Львів); ГО “Нова генерація” (м. Херсон); Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики; Інформаційно-правовий центр “Наше право”; Громадська організація “Філософія серця”; Сумський обласний комітет молодіжних організацій.

Детальніше про проект «Сприяння доступу ОГС до роботи в громадських радах при органах виконавчої влади» дізнайтеся на сайті http://gromrady.org.ua

Якщо маєте питання – телефонуйте на нашу «гарячу лінію» – (044) 592 98 31 (Михайло)

Залишити відповідь