Осінній тиждень добра 2010 в Миколаєві

Share

Допитливі очі, теплі рученята, тупіт маленьких ніг…дитина, перлина життя. Дитячі очі… які вони… чисті і глибинні! А ця посмішка, напевно найщиріша у світі :) Від цього сонячного дитячого сміху просто не можна не заразитися позитивом. Але чому ці дитячі посмішки інколи згасають? На їх плечі лягають зовсім не дитячі випробування – хвороби. Дитячий вогонь життєвої енергії починає згасати. Але ми не на безлюдному острові. Невже суспільство може бездушно дивитися на проблеми дитячої медицини. НІ! І це найголовніше, в суспільстві є люди, які не байдужі до здоров’я дітей, а отже загалом і до майбутнього нації…
Саме на допомогу таких людей була розрахована дуже позитивна благодійна акція – «Осінній тиждень добра», яка пройшла в Миколаєві з 10 по 17 жовтня 2010 року і була спрямована на допомогу міській дитячій лікарні №2. Координаторами акції виступили Центр соціальних програм компанії РУССАЛ, МОБФ «Сприяння дітям», МММГО «Фундація Регіональних Ініціатив». До реалізації приєдналися багато організацій: Миколаївський молодіжний муніципалітет, Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва, Миколаївська обласна організація пейнтбольних клубів «ТТ», МОБФ «Індиго», РНО «Русичъ», ПК «Золота орда», Рада молодих спеціалістів МГЗ, студентське самоврядування ВУЗів (ЧДУ ім. П. Могили, МНУ ім. Сухомлинського, МДАУ, університет «Україна», Коледж преси і телебачення), ін. Бізнес-спільноти: Компанія «Метро Кеш Енд Керрі Україна», торгова мережа «Доярушка», ВОТ «Екюр», кондитерська фірма «Лакомка», приватні підприємці. ЗМІ: ТРК «Сатурн», ТК «МАРТ», ТРК «НІС-ТВ», ТАК-ТВ, РА «Позитив», РА «Сорок@» «МедіаГруп», «Наше Радіо», Хіт-FM, Kiss-FM, інтернет видання : www.mukola.net, www.pn.mk.ua, www.novosti-n.mk.ua, www.rtpp.com.ua, www.molod.mk.ua, www.mycity.mk.ua, www.nikvesti.com, www.platforma.mk.ua.
Для масовості благодійної акції серед молоді в університетах були проведені інформаційні збори для організації і приєднання до благодійного руху нових волонтерів. Але нажаль до тренінгу, який був проведений у Миколаївському молодіжному центрі, дійшли лише ті, хто вже свідомо поставив перед собою ціль допомогти дітям. Тренінг був організований співробітником МОБФ «Сприяння дітям» Анною Єрьоменко. Метою тренінгів було ознайомлення молоді з проблемою збільшення рівня бронхо-легеневих хвороб серед дітей і навчання юних волонтерів методам залучення людей до благодійної акції. На тренінгу були зібрані як «бувалі» волонтери так і новачки. В дружелюбній і невимушеній ситуації волонтери обмінювалися досвідом спілкування і ознайомлення населення з метою акції «Осінній тиждень добра».
Об’єднаємо наші серця в єдиному ритмі спрямованому на боротьбу з дитячими хворобами! З такими гаслами вийшли в місто 17 жовтня десятки волонтерів зі «скриньками», які мали на меті привернути увагу суспільства до проблеми дитячих бронхо-легеневх хвороб, виявити небайдужих людей, які готові допомогти. На душі трохи моторошно. Перед тобою потік людей, кожен кудись поспішає. Як же тоді привернути до себе увагу? На тренінгу було все так просто, а тут нібито всі слова переплутались. У серці хвилювання… адже на кону здоров’я дітей. І ось у «скрині» перший вклад – 5 гривен. У серці – радість, все вийшло. Хвилювання ще присутнє, але з кожним зверненням впевненість зростає…
У підтримку акції у «Сіті-Центрі» в неділю, 17 жовтня, з 13.00 до 17.00 був проведений концерт.

Пісні виконували студенти миколаївських ВУЗів і учасники арт-проекту «Живые».

Окрім співів були представлені танці різних стилів і ярмарок hand-made, зібрані кошти від якого були направлені до загального фонду акції. На ярмарку були представлені різноманітні прикраси ручної роботи сережки, намиста, браслети, кулони.
Загалом населення по-різному реагувало на благодійну акцію. Одна частина активно залучалася до допомоги дітям, цікавилася більш детальною інформацією. Але, нажаль, існувала і інша частина населення, яка навіть не вступала в діалог, «відмахувалась» і проходила повз. Цей факт безсумнівно засмучував. На жаль, свідомість нашого суспільства ще не досягла рівня адекватного сприйняття і прийняття волонтерства, так як воно є ще зовсім «молодою» суспільною течією.
Але небайдужих було більшість, що тішило волонтерів. Приємно було і те, що до акції залучились навіть іноземці, які приїхали в наше місто на екскурсію. Саме завдяки таким чуйним, милосердним людям, яким не байдуже життя дітей, в результаті акції загальними зусиллями волонтерів було зібрано близько 16 тисяч гривень. Ця сума надала можливість купити офтальмоскоп і 4 УЗД-інгалятора.
Організатори і волонтери дякують всім, хто не залишився байдужим і прийняв участь у акції! Запрошуємо до участі у волонтерській діяльності усіх, адже вона надає унікальну можливість здійснити добру справу власними силами. Адже добро повертається до того, хто його робить у примноженому вигляді.

член Миколаївської ФРІ Чернозуб Анастасія

Залишити відповідь