Громадськість просить Президента захистити учнів та студентів від корупційних нововведень Кабміну

Share

19 громадських організацій звернулися до Президента Віктора Януковича з проханням призупинити дію постанови Уряду про введення додаткових платних послуг в закладах освіти. Громадськість впевнена, що даний документ суперечить як чинному законодавству, так і загрожує впровадженням численних незаконних грошових стягнень зі студентів та учнів.

В громадських організаціях, серед яких переважно Всеукраїнські студентські та молодіжні, стверджують, що постанова № 796 “Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності” від 27.08.2010 узаконить корупцію в школах, ВНЗ та ПТУ. Оскільки документ, мовляв, встановлює плату за складання абітурієнтами зовнішнього незалежного оцінювання, плату за користування Інтернетом та послугами шкільних та університетських бібліотек, а також сприятиме ще більшій появі платних “позакласних занять”, без яких високі оцінки учням та студентам просто не поставлять.

Молодь зазначає, що у пояснювальній записці до постанови № 796 сказано, що раніше у форматі круглого столу тричі було проведено обговорення проекту постанови з лідерами молодіжних та студентських організацій, та що з урахуванням висловлених пропозицій проект урядового рішення, мовляв, був доопрацьований.

“Нажаль, ця інформація не відповідає дійсності,” – запевнює Михайло Лебедь, член Ради Старійшин ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ). – “Попередній Міністр освіти та науки дійсно проводив круглі столи з молодіжними лідерами на цю тему. Проте, як бачимо сьогодні, пропозиції молоді враховані не були, оскільки постанова № 796 містить чималу кількість одіозних норм.”

Молодь також зазначає, що за минулої влади спроба введення додаткових платних послуг вже мала місце. 14 квітня 2009 року Кабінет Міністрів прийняв постанову №369, якою планувалось запровадити вищеперераховані платні послуги. Але, враховуючи звернення студентських та молодіжних громадських організацій, та неконституційність рішення Уряду – попередній Президент своїм Указом від 30 квітня скасував частину платних послуг. А через акції протесту студентських та молодіжних організацій Кабінет Міністрів 5 червня 2009 року скасував запровадження усіх з вищезазначених додаткових платних послуг (докладніше про здобутки цієї громадської кампанії читайте у статтях “Кабмін повністю скасував постанову №369″ та “В Міносвіти засвідчили відміну скорочення держзамовлення на спеціалістів, магістрів та докторантів”).

Звернення до Віктора Януковича підписали Громадська ініціатива “Студентський захист”, ВМГО “Фундація регіональних ініціатив” (ФРІ), ВМГО “Студентська платформа”, ВМГО “АПОС України”, ВМГО “Національний студентський союз”, ВМГО “Українська Студентська Спілка”, ВМГО “Студентське братство”, ВМГО “Студентська республіка”, ВМГО “Батьківщина молода”, ВМГО “Ліга слов’янської молоді”, ВМГО “Професіонал”, ВМГО “Спілка молодих державних службовців України”, ВМГО “Українська федерація молодих медиків”, ВСМДГО “Національна рада молодіжних організацій України”, ВСМГО “Спілка об’єднань молоді України”, ВМГО “Республіканська Християнська молодь”, ВМГО “Українська спілка молодих депутатів”, ВМГО “Українська ліга молодих підприємців”, ГО “Центр UA”.

Напередодні прийняття постанови № 796 “Фундація Регіональних Ініціатив” вже зверталася до Прем’єр-міністра з проханням не розглядати проект постанови на засіданні Уряду без проведення додаткового громадського обговорення за участі, перш за все, студентських та молодіжних організацій України. ФРІ зверталася також і до Міністра освіти і науки з проханням не направляти проект у Кабінет Міністрів без проведення справжнього широкого громадського обговорення. Вже після прийняття постанови ФРІ звернулась до Прем’єра з проханням призупинити дію зазначеної постанови. Звернулася також про допомогу до Президента та заступника Голови Адміністрації Президента. Проте насьогодні лише Голова Верховної Ради, до якого звернувся активіст ФРІ разом зі студентською профспілкою “Пряма Дія”, пообіцяв доручити парламентським комітетам з питань науки і освіти та з питань бюджету перевірити законність постанови.

Знайти постанову № 796 можна тут – http://www.kmu.gov.ua/control/uk/newsnpd?npdList_stind=1

Огляд небезпек постанови № 796 – https://fri.com.ua/2010/09/5187

Додаткова інформація за тел.: +380681217741 (Михайло Лебедь)

Залишити відповідь