Навчальний семінар у Харкові – Право на доступ до інформації про діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування

Share

Харківська ФРІ поставила собі за мету навчити молодь та суспільство знати головні аспекти про доступ до інформації. Адже, нажаль, дуже часто коли відбувається звернення до органів державної влади ми можемо почути: за статтею 32 Закону України «Про інформацію», доступ на інформацію не поширюється на ограни місцевого самоврядування.

І що тоді має робити людина, адже наче все за законом? Тому, на даному заході в першу чергу Оксана Нестеренко, експерт з доступу до інформації Харківської правозахисної групи, заявила: «Громадський контроль починається з доступу до інформації. Від кожного з нас залежить, чи буде влада відкрита, чи ні. Ми маємо право знати всю інформацію про діяльність органів влади, оскільки ми є єдиним джерелом влади, адже ми сплачуємо податки, і таким чином органи влади функціонують за наш рахунок. До того ж вони повинні звітувати за використання наших коштів!»

І тут нам на допомогу виступає законодавство, адже згідно з статтею 34 Конституції України, статтею 21 Закону України «Про інформацію», п.11 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» та статуту територіальної громади міста Харкова передбачено обов’язок надання інформації органів державної влади про свою діяльність і рішення. А якщо влада все одно відмовляється надавати інформацію, то можна апелювати до Закону «Про боротьбу з корупцією», в якому передбачено адміністративно-правову відповідальність за ненадання інформації, яке вважається діянням, що пов’язане з корупцією. І тому вони зобов’язані надати інформацію!

Молодь, яка прийшла на даний захід стала губкою, яка всмоктала інформацію і готова її транслювати в суспільство. «Адже завдяки такому заходу кожна людина знатиме, що існують закони, кодекси, які підтверджують її права. І тому, навіть прийшовши до суду, можна показати, що я має це право, адже ви мені його дали, і тому ви повинні його виконувати!» – заявляє учасниця семінару – Яна Петрушевська.

Тому, сподіваємося, що даний захід показав молоді, що владу наймає суспільство, а не вони нас. І через це, ми маємо повне право на доступ до інформації. А якщо вони відмовляються надавати інформацію, то є не тільки слова, а закони, які підтверджують наші права, а їхні – обов’язки!

Анна Власенко

Залишити відповідь