Прес-конференція ФРІ: “Знищення книгарень Києва: чи виживе “Сяйво”?

Share

Сьогодні в українському представництві інформаційного агенства “РИА  Новости” відбулася прес-конференція “Знищення книгарень Києва: чи виживе “Сяйво”. Організатор ом заходу виступила Всеукраїнська молодіжна організація “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ). Учасниками прес-конференції були Влолодимир Даниленко — письменник, публіцист, Дмитро Капранов — видавець, письменник, Алла Решетникова — заступник директора книгарні “Сяйво”, Ігор Луценко та Інна Совсун — учасники громадського руху “Збережи старий Київ” (ЗСК) та Михайло Каменєв — заступник Голови Київського осередку ФРІ.

Громадськість всхвилювали події 8 лютого, коли відбулася зухвала спроба цинічного рейдерського захоплення книгарні “Сяйво”, що за адресою вул. Велика Васильківська, 6.

“О 19:40 в магазин увірвалися 50 чоловіків кремезної статури в чорному  через центральний та службовий  входи, виштовхали відвідувачів та персонал книгарні на вулицю,” — повідомила заступник директора книгарні Алла Решетникова. — “Після виклику міліції нам вдалося повернутися в магазин. Тим часом молодчики встигли заварити вітрини книгарні металевими щитами”.

Наступного дня, після того, як, задавалося б, ситуація стабілізувалася, відбулася чергова атака — близько 20 молодиків намагалися взяти магазин штурмом.

Ці події привернули увагу і депутатів Верховної Ради, в результаті чого було створено тимчасову слідчу комісію, на яку було покладено функцію розібратися в цьому бєспрєдєлі.

Колектив  “Сяйва”, письменники, громадські діячі  та журналісти зверталися до київської влади з проханням зберегти книгарню. Як бачимо, жодних дій по захисту не було надано.

У Києві вже знищені книгарні з багаторічною історією — “Мистецтво”, “Ноти”, “Зміна”, “Поезія”. Під загрозою зникнення “Сяйво”, “Наукова думка”, “Знання”.Ми стаємо свідками планомірного нищення культури та мистецтва в Україні. Книгарні, як осередки інтелігентності, культури та освіченості легкою рукою бізнесюків в умовах пасивності державного апарату потроху знищуються. Невже нам потрібні бутіки замість книгарень, дорогі шмотки замість книг? Цей процес потрібно зупинити і повернути назад!

Фото учасників прес-конференції. Клікніть на зображення, щоб побачити фотосесію:

[pictobrowser type=”flickr” userID=”frivmgo” albumID=”72157623438402798″]

Михайло Каменєв, заступник Голови Київського осередку ФРІ, під час прес-конференції поділився досвідом успішної громадської кампанії ФРІ по захисту від приватизації одного з найстарших кінотеатрів України – харківського «БОММЕРу». Докладнішу інформацію шукайте на цьому сайті.

ДОВІДКА:
“Сяйво” — книгарня, що існує з лютого 1944 року (відкрита за кілька місяців після звільнення Києва). На фасаді книгарні — 8 меморіальних дощок відомих українських літераторів, які були постійними відвідувачами книгарні та вважали це місце своїм літературним клубом. Саме приміщення (367 кв.м на вул.Великій Васильківській, 6) було колись у реєстрі пам’яток культури.

Нижче можна переглянути фотографії столичної книгарні “Сяйво” одразу після захоплення 8 лютого. На фото можна побачити виламаний замок книгарні, зламані двері, лопата, якою нападники блокували двері від міліції, заварені вікна, приварені на фасадні вікна металеві пластини, розкидані книжки, плакати та аркуші із підписами на захист книгарні, постраждале наметове містечко. Фотографували активісти Київської ФРІ, які випадково проходили поруч. Клікніть на зображення, щоб побачити фотосесію:

[pictobrowser type=”flickr” userID=”frivmgo” albumID=”72157623276160295″]

Нижче фотографії Ростислава Корнієнка – організатора спроби рейдерського захоплення. Клікніть на зображення, щоб побачити фотосесію:

[pictobrowser type=”flickr” userID=”frivmgo” albumID=”72157623313863219″]

Фотографії Київських ФРІшників, Олексія Фурмана та Марії Лебедєвої.

Про прес-конференцію можна прочитати у наступних статтях: http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=view&id=2660, http://infoporn.org.ua/2010/02/12/knyzhnyky_yly_chernoknyzhnyky, http://www.ukrinform.ua/rus/order/?id=888849, http://intermedia.org.ua/ua/news/info/104003, http://www.radiosvoboda.org/content/article/1955565.html, http://kiyany.obozrevatel.com/news/2010/2/11/59748.htm

Залишити відповідь