Кам’янець-Подільський – центр молодіжного лідерства

Share

Останнім часом Кам’янець-Подільський став привабливим місцем не лише для українських і зарубіжних любителів історії і архітектури, а й для представників молодіжного громадського руху з усієї України!

Черговим етапом популяризації молодіжної активності міста і підвищення громадської свідомості молоді стало проведення 19-20 вересня Всеукраїнської школи лідерства «Від молодіжного лідерства до ефективного розвитку громад». Дводенний захід було організовано міським осередком Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив», Молодіжним ресурсним центром, студентським сенатом Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка за підтримки ректорату цього ж університету.

Програма заходу була побудована таким чином, щоб показати і навчити молодих людей спрямовувати свої громадські ініціативи на розвиток власних міст і громад. Тому з самого початку заступник міського голови Олег Віленович Демчук презентував досягнення і туристичну привабливість міста, а також стратегію просування бренду міста на всеукраїнський і світовий туристичний ринок. Креативність і завзяття Олега Віленовича неабияк вразила учасників, які звикли до образу сірих і неініціативних чиновників.

Після смачного обіду на учасників чекали цікаві практичні ігри з лідерства та командоутворення від Тетяни Сметанюк, голови освітнього департаменту Кам’янець-Подільського місцевого осередку ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив». Молоді люди запально переконували один одного, чи треба будувати дорогу біля будинку, формулювали риси характеру справжнього лідера та поєднались однією мотузкою. Хоча попри всі спроби, учасники так і не змогли розв’язати повністю загадку Ейнштейна.

Наступним кроком став майстер-клас із створення і діяльності громадських організацій, їх співпраці із владою, бізнесом, ЗМІ, який провів заступник голови ВМГО «Батьківщина молода», депутат Закарпатської обласної ради Андрій Шекета. Маючи неабиякий досвід роботи в громадських і політичних організаціях лектор розповів про усі практичні сторони діяльності ГО, що, власне стало основою навчання. На завершення Школи експерт Інституту Політичної Освіти, голова ради старійшин ВМГО «Фундація регіональних ініціатив» Олександр Солонтай розповів про нюанси політичного і громадського лобіювання та презентував одну з найбільших на сьогодні молодіжних громадянських кампаній «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!». Метою даної кампанії є об’єднання  зусиль найбільших молодіжних громадських організацій України для контролю за виконанням політичними силами передвиборчих обіцянок, даних українській молоді.

По закінченні Школи лідерства 30 учасників отримали сертифікати про навчання, а головне – нові знання, знайомства і запал до дії!

Молодь розбудовує свідоме громадянське суспільство уже сьогодні! Приєднуйтесь!

Залишити відповідь