«Мистецтво вічне! Нас не буде, а воно залишиться…» Так думають і рівненські ФРІшники!!!

Share

20 вересня 2009 р. Рівненська міська молодіжна громадська організація „Фундація Регіональних Ініціатив” за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту Рівненського міськвиконкому провела щорічну виставку народних промислів за участю молодих майстрів та аматорів декоративно-прикладного мистецтва регіону, – „Мистецький вернісаж”, яка проходитиме щорічно до Дня міста Рівного, проведення майстер-класів знавцями народного ужиткового мистецтва з метою залучення до цих промислів зацікавленої молоді.Це дасть змогу поінформувати сучасну молодь про етнічні українські види народних промислів, про ті з них, які розвиваються конкретно на території Рівного, дати змогу представникам гуртків, секцій, що в основу своєї діяльності ставлять народні ремесла, вийти у кола широкої громадськості, презентувати свою діяльність, сприяти відродженню національного джерела, а також дати новий поштовх для розвитку ужиткових ремесел на теренах Рівного.

Організатори свідомо залучають до проведення виставки лише молодих умільців, оскільки молодіжні гуртки декоративно-прикладного мистецтва становлять джерельну базу, відліковий момент для подальшого розвою мистецьких віянь.

Народні художні промисли – одна з історично зумовлених організаційних форм народного декоративного мистецтва, яка являє собою товарне виготовлення художніх виробів при обов’язковому застосуванні творчої ручної праці. Упродовж віків народне декоративне мистецтво України розвивалось у двох основних формах: як домашні ремесла або як організовані промисли, пов’язані з ринком. Ці дві форми йшли паралельно, тісно переплітаючись між собою і взаємозбагачуючись.

Поступовий занепад визначних осередків народного мистецтва України, зникнення з повсякденного користування предметів, які вироблялись народними майстрами, вивели традиційне ужиткове начиння в ряд мистецьких раритетів, призвели до широкого їх колекціонування як приватними особами, так і музеями, а також до намагання та практичних спроб відродити їх виробництво.

Організатори мають на меті популяризацію гуртків, секцій ужиткового мистецтва, що діють на базі підліткових клубів Рівного („Олімпія”, „Мрія”, „Росинка”, „Омега”, „Юність”, „Гроно”, „Сучасник”, „Самоцвіт”, „Фантазія”, „Романтик”, „Лідер”), Палацу дітей та молоді міста Рівного, Будинку культури «Хімік» та Палацу культури «Текстильник», а також на базі загальноосвітніх та вищих навчальних закладів міста.

На теренах Рівненщини найбільшого поширення набули такі напрями:

“Бісероплетіння”;

“Вишивка стрічкою”
“Ліпка із солоного тіста”;
“Витинанки”;

“Скандинавська вишивка”;

“Соломоплетіння”;

“Живопис”;

“Конструювання та моделювання одягу”.

Залишити відповідь