Литва: страшно чи все-таки драйвово?

Share

Летіти одній в зовсім іншу країну, зустрітися з іншою учасницею лише в самому аеропорту, але при цьому попрактикувати свою англійську – все це та навіть більше відчула на собі членкиня ФРІ, а також колишня учасниця AIESEC – Дарія Анохіна, яка разом з іншими фрішниками: Софією Гадзецькою, Юрієм Волошиним, Катериною Сухановою, Ярославом Ісаєвим та Ліною Бабич – вирішила взяти участь у програмі за обміном в Литві.

Дарія обожнює волонтерство і брати участь у різних фестивалях та проєктах. Про можливість взяти участь у програмі за обміном у спеціальності “Соціальний бізнес та підприємство”, дівчина дізналася у чаті кандидатів ФРІ і вирішила користуватися цією можливістю, поки є час та бажання. Напруга тільки наростала, адже не було ніяких відповідей та дзвінків щодо допуску до участі. Очікування того вартувало, адже за 4 дні до програми зателефонувала Софія Гадзецька і запитала, чи є у Дарії бажання їхати. Справжнім випробуванням був заліковий тиждень, але дівчина не здалася, перенесла всі дедлайни і не пошкодувала, що схопила таку можливість і поїхала за програмою.

На запитання, чому саме Литва, Дарія розповіла про те, що її мама подорожувала країнами Балтії і те, як там неймовірно красиво. Тому дівчина сама захотіла все побачити на власні очі.


Програма була надзвичайно насичена. Всім дуже сподобалася атмосфера проєкту, і це неабияк наповнило учасників потрібним ресурсом. Учасники дізналися багато цікавого і нового, а саме про народ, культуру і саму Литву. Дарія також поділилася досвідом викладання в литовській школі.

Особливо дівчині запам’ятався день обміну культурами, коли литовські господині, одягнені в національні костюми, ділилися традиціями своєї країни, співали пісні та частували різними смаколиками.


Також Дарія розповіла, як відбувався сам тренінг. Учасникам наголосили про певні відмінності і подібності між соціальним бізнесом і звичайним. Кожен активно долучався до тренінгів, генеруючи цікаві ідеї та нестандартні рішення кейсів.

Соціальний бізнес – це підприємство, з яким працюєш не просто на власний прибуток, а ще й на благодійність з коштів цього бізнесу, а також займаєшся різною соціальною діяльністю.


Єдиним нюансом було те, що кожен повинен був самотужки купувати квитки і розраховувати на себе, але це ніяк не вплинуло на враження від програми загалом.

Дарія вважає, що однозначно варто відвідати Литву, аби познайомитись з новими людьми, культурою країни і приймати нові виклики. Як каже сама дівчина: “Якщо є можливість – треба її хапати, вірити в свої сили і не боятись за своє знання англійської”. Також дає на майбутнє всім маленьку пораду, а саме: напередодні поїздки ознайомитись із загальною інформацією про країну та прочитати про пам‘ятки, які варто відвідати.

Насамкінець не забувайте, що все залежить лише від вашого бажання! Try to do your best!

Спілкувалася Анастасія Штупун