Міжнародний день жінок

Share

Хтось відстоює рівність у правах з чоловіками, а хтось охоче отримує масу уваги та подарунків. Навколо Міжнародного жіночого дня вже не одне десятиліття точаться дискусії. То про що та навіщо це свято?

Якщо трішки повернутись в минуле, то не думаю, що Клара Цеткін, а саме вона започаткувала жіночий день у всьому світі, зраділа би тому, як нині більшість святкує 8 березня. Справа в тому, що на одному із з‘їздів соціалісток і виникла ідея виходити на демонстрації, відкрито говорити про свої права, відстоювати їх та вимагати рівності.

Вже через рік, 8 березня на вулиці європейських країн вийшли понад 1 мільйон жінок. Вони виступали проти нерівної оплати праці, дискримінації у виборчих процесах, недоступності вищої освіти тощо.

На теренах нашої держави тоді панувала радянська влада, тож можна зрозуміти, що будь-які прояви вільнодумства, а особливо жіночого, подавлялись. Проте Міжнародний жіночий день не заборонили, а видозмінили. І замість демострацій та страйків за рівність прав, з’явились листівки, букети та святковий вихідний (до речі, не тільки для жінок).

Насправді, таким величезним святом «весни і краси» його зробили лише у Радянському Союзі, бо у всіх інших країнах воно є тим днем, коли відкрито говорять про проблеми жінок в сучасному світі.

Отримувати чи не отримувати подарунки, у який спосіб святкувати та як сприймати це свято — особиста справа кожної жінки.

Проте хочемо побажати усім не забувати той сенс, який вкладали ідейниці Міжнародного жіночого дня. Це не тільки про шалені знижки в жіночих магазин, гори букетів, вихідний і єдиний день, коли жінка може відпочити і отримати повагу. У першу чергу — це свято прав усіх жінок. І нехай кожен день буде восьмим березням!