«Мені не все одно»

Share

В рамках Битви осередків ми отримали завдання провести креативну акцію на суспільно-важливу актуальну проблему. І хоча раніше про таке не задумувалися, це нас спонукало до ідеї невеликого перфомансу. Кілька днів на підготовку і в п’ятницю 6-го березня, сумісно із студентською радою факультету соціології та управління, акція, організовано акцію «Мені не все одно». Вона направлена на висвітлення проблеми пасивності суспільства: студентів, підлітків, просто громадян.

Акція проходила у форматі інсталяції. На головну площу Запорізького національного університету було виставлено 25 стільців, на яких сиділи люди у чорному одязі з табличками типу: «Просиджую своє життя», «Мені все одно», «Мені нічого не цікаво», «Я сіра маса». Впродовж 30 хвилин (саме стільки тривала велика перерва між парами в університеті) зацікавлені студенти, викладачі та просто перехожі, спостерігали за дійством на площі.

Багато хто виявляв щирий інтерес, питаючи про акцію як у її учасників, так і у організаторів. З цього можна зробити висновок, що пророблена організаційна робота була зроблена недарма, адже провідна мета полягала саме у тому, щоб люди задумалися над висвітленою проблемою. Самі ж учасники після акції також отримали тему для роздумів. Деякі поділилися ними з організаторами: «Не хочу одного разу опинитися на місці тих, кого зображував», «Це дійсно мотивує на зміни!» – саме такі слова можна було від «людей у чорному» . Фідбек учасників та споглядачів говорить сам за себе. Люди задумалися над проблемою пасивності суспільства і навіть замотивувалися її вирішити. А отже – усе не дарма!

Сподіваємося члени та членкині інших осередків підтримають цю акцію і це переросте у цілий флешмоб боротьби із пасивністю!