Інфосвідомість: акція-перформанс від Київської ФРІ

Share

7 березня «ФРІ Київ» виконали вуличний перформанс «Інфосвідомість» на Майдані Незалежності.

photo_2020-03-08_21-29-44

Проблема, до якої учасники привернули увагу, – сучасна боротьба різних медіа за переконання аудиторії, інформаційна маніпуляція, в умовах якої частина суспільства починає сліпо вірити у сказане з екранів чи виставлене в соціальних мережах.

Розгубленість й інформаційне перевантаження відображала «інфожертва». Кожен із перформерів намагався перетягнути її на свій бік та прокричати свою правду. Таблички з написами на учасниках презентували різні види медіа («Слухай мене» – радіо, «Дивись» – телебачення, «Вір мені» – соціальні мережі).

photo_2020-03-08_21-33-09

Ми отримали схвальні відгуки про актуальність проблеми, однак зустріли певне побоювання під час спроб поставити глядачів на місце «інфожертви». Показана нею невизначеність, ув’язнення в колі протилежностей, крик безвиході й бажання вивільнитися мали психологічний ефект на сторонніх.

Містяни теоретично визнають існування інфозагроз, але намагаються оминути повного сприйняття цього факту. Вуличний перформанс – наш креативний вклад в підвищення свідомості громадськості.