Рік без Каті – це коли немає потреби у великих і пафосних словах

Share

Вчора вдень, 4 листопада, матері Каті вручили міжнародну премію Ukrainian ID Awards, якої її донька була посмертно удостоєна, а ввечері відбулися акції більше, ніж в 40 містах на честь річниці смерті Каті Гандзюк. По всій Україні і закордоном, люди вийшли на вулиці, аби спитати: “Хто замовив Катю Гандзюк?”

Учасники акцій вийшли на площі не тільки для того, щоб вшанувати пам’ять Гандзюк, а й ще раз нагадати, що замовники досі офіційно не названі та не покарані.

“Фундація Регіональних Ініціатив” долучилася до створення акції майже в усіх містах країни.

Про вчорашню подію висловилися багато українських активістів та професіоналів у різних сферах діяльності на своїх сторінках у соціальних мережах:

“Відрадно бачити, що є люди, яким не байдуже, хоча на жаль і не так багато таких. Але добре, що вони є, і до тих пір поки не буде відповіді на головне питання “Хто замовив Катю Гандзюк” боротьба триватиме”, – пише Віталій Жеганський, голова “Українського центру соціального партнерства”.

“Від думки, що в XXI столітті можна на замовлення вбити людину, виливши на неї кислоту, через що ця смерть розтягнулася на три пекельних місяці, тремтить все тiло”, – висловилася Зоя Литвин, засновниця “Освіторію”.

“Ми ж пам‘ятаємо тебе саме такою:
щирою, життєрадісною, сильною духом, любленою, інколи втомленою, вільною, завжди оптимістичною щодо завтра, з купою конкретних ідей та планів…
Катю, ти назавжди залишишся у наших серцях! Дякую за твоє служіння!…”, – згадує Роман Тичківський, виконавчий директор “Української Академії Лідерства”.

“Я хочу жити в країні, де подібним історіям немає місця для існування, тому вийшла запитати з іншими активістами, хто замовив Катю Гандзюк і чому вбивці непокарані”, – зізнається Ганна Веліхдан, голова Правозахисної служби ФРІ Київ”.